Nowości

Touchstone, TRYP i Dick4Dick na Seven Festival

Brytyjska grupa Touchstone będzie kolejną zagraniczną gwiazdą tegorocznej edycji Seven Festival. Zespół zasili szeregi, w których znajdują się już Samael, Indika i Pro-Pain. Długą listę polskich wykonawców otwierają dwa alternatywne zespoły – Dick4Dick i TRYP.

Touchstone zadebiutowali w 2007 roku. Płyta “Discordant Dreams” została pozytywnie przyjęta nie tylko przez krytyków – niewiele grup może pochwalić się, że ich fanem jest Jeremy Irons. Słynny aktor użyczył nawet swojego głosu na “Wintercoast” – drugim krążku grupy, wydanym w 2009 roku. Progresywne metalowe granie i piękny głos wokalistki Kim Seviour są obietnicą magicznego wieczoru.
TRYP to niewątpliwie jedna z najciekawszych formacji ostatnich czasów. Założona została przez osobowości sceny alternatywnej: Marcina Pryta (19 Wiosen), Kubę Wandachowicza (NOT, Cool Kids of Death), Roberta Tutę (NOT, Agressiva 69, 1984) i Pawła Cieślaka (19 Wiosen). Pierwszy album, ”’Kochanówka” miał premierę na początku tego roku i zebrał pozytywne, pełne zafascynowania recenzje. TRYP to nowa jakość. Bez wygładzonych krawędzi, lecz z pewnością satysfakcjonująca dla każdego, kto poszukuje nie tylko formy, ale i treści.

Dick4Dick należą do najciekawszych grup ostatnich lat. Jako, że przez lata muzycy zręcznie i z niemałym talentem wymykali się wszelkim gatunkowym szufladkom, należy po prostu określić ją jako kosmiczną, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Dyskografię Dick4Dick zamyka krążek “Who’s Afraid Of?”, który ukazał się pod koniec zeszłego roku. To będzie ich pierwszy raz na Seven Festival.

Seven Festival Music & More 2011 odbędzie się w Węgorzewie w dniach 7-10 lipca. Pierwszymi zapowiedzianymi wykonawcami są Samael, Indica i Propain. Kolejne informacje już wkrótce. Zapraszamy na oficjalną stronę – www.sevenfestival.pl

Patronat nad festiwalem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego pan Bogdan Zdrojewski oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego pan Jacek Protas. Organizatorem Festiwalu jest TP 1 MBA oraz Gmina Węgorzewo.

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.