Basiści

Elwood Francis z ZZ Top zagrał podczas koncertu na… 17-strunowej gitarze basowej

Jak zauważył serwis Guitar World, ten monstrualny instrument ma na główce logo Fendera, choć z jakiegoś powodu nikt nie może sobie przypomnieć, by widniał on w ofercie tej firmy… Elwood James chciał pewnie byśmy nad tym się zastanawiali.

 

Zacznijmy od tego, że ZZ Top słyną z używania, oględnie mówiąc, ekstrawaganckich gitar w trakcie swojej długiej kariery. Ale nawet fani z najlepszą pamięcią byli prawdopodobnie nieco zaskoczeni tym, co zobaczyli, gdy Francis Elwood wszedł na scenę z grupą. Wydarzyło się to na niedawnym (5 listopada 2022) koncercie zespołu w Mark C. Smith Concert Hall w Huntsville, w stanie Alabama (USA).

Ten wykończony na żółto low-endowy wieloryb był 17-strunowym basem, którego strojenie pozostaje małą zagadką (ile on musi mieć oktaw…?). Można go zobaczyć w akcji na materiale wideo, zarejestrowanym przez fana, podczas otwierającego koncert utworu “Got Me Under Pressure”.

 

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.