NowościSprzęt

Yamaha BBPH – sygnatura Petera Hooka

Peter Hook – brytyjski basista znany z takich zespołów jak Joy Division czy New Order, a obecnie występujący z formacją Peter Hook & The Light, jest najnowszym artystą mogącym pochwalić się sygnowanym modelem marki Yamaha. Jego bas oznaczony symbolem BBPH bazuje na dwóch instrumentach z serii BB.

Związki Petera Hooka z firmą Yamaha sięgają początków jego kariery, gdyż już wówczas korzystał z instrumentu tej marki. Najbardziej kojarzonym z nim modelem jest bas BB1200S i to właśnie on jest jednym z dwóch modeli, które stanowiły bazę dla BBPH. Drugim jest oferowany współcześnie BB734A. Bas sygnowany przez Hooka, o którym informuje Top Guitar, charakteryzuje się korpusem typu sandwich (olcha/klon/olcha), przykręcaną szyjką z klonu i mahoniu oraz palisandrową podstrunnicą. Instrument ten wyposażono tylko w jeden pickup w układzie split (w odwrotnej konfiguracji). Elektronika pozwala na wybór między trybem pasywnym (ogólna regulacja barwy), a aktywnym (3-pasmowy korektor). Czterostrunowy instrument wyróżnia się charakterystycznym dla muzyka czerwonym wykończeniem.

Więcej informacji na temat basu BBPH sygnowanego przez Petera Hooka, a także instrumentów Yamaha z serii BB znajdziecie w tym artykule: topguitar.pl/newsy/yamaha-bbph-peter-hook-signature-bb/

PRODUCENT: pl.yamaha.com

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.