Stroik

Tuner to kolejne urządzenie, które trzeba mieć. Delaya nie trzeba, reverbu nie trzeba, ale nastrojona gitara to warunek sine qua non całej naszej gitarowej aktywności.

 

Prawidłowe zestrojenie strun względem siebie, to sprawa fundamentalna dla każdego wykonawcy. Nie ma sensu rozpoczynanie gry na instrumencie jakiejkolwiek muzyki bez spełnienia tego podstawowego wymogu. Niestrojące gitary w zespole to koszmar, jaki serwowany jest słuchaczom powodując, że ich wrażenie z odbierania dźwięków gwałtownie się pogarsza. Aby temu zapobiec, mądrzy ludzie skonstruowali elektroniczne urządzenia zwane tunerami (po polsku stroikami), które w prosty i szybki sposób pozwalają na poprawne nastrojenie każdej ze strun w gitarze i, tym samym, na uniknięcie gwałtownego spadku jakości muzycznego show.

W internecie znajdziemy setki stroików do gitar i basów i jeśli nie jest to aplikacja do komórki, będziemy musieli po prostu polegać na naszym uchu. Nie jest to zatem narzędzie doskonałe, ale lepszy rydz, niż nic. Podstrajając poszczególne struny do słyszanych dźwięków, będziemy mieli już ułatwione zadanie dostrajając gitarę ba progach dowolną metodą (polecamy metodę flażoletami, pokazaną TUTAJ).

Poniżej nasze trzy propozycje tunerów online, które pomagają nastroić bas, ale także trenują ucho.

https://tuner-online.com/other-instruments/bass-tuning

 

 

https://www.tunemybass.com/

 

 

https://myguitartuner.com/bass/

Dodaj komentarz

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.