Nowości

TopGuitar – kwiecień 2010


Kwietniowy numer TopGuitar poświęcony jest Jeffowi Loomisowi, amerykańskiemu gitarzyście, wirtuozowi i kompozytorowi znanemu głównie z występów w grupie muzycznej NEVERMORE, który na początku kwietnia odwiedzi nasz kraj. W Krakowie i Warszawie poprowadzi kliniki gitarowe w ramach trasy „Loom of Doom 2010”.

W numerze także artykuł o wyjątkowej osobie – gitarzystce, którą Santana ogłosił swoją następczynią, Steve Vai umieszcza jako support przed swoimi występami, a Michael Jackson zaangażował na swą niedoszłą trasę koncertową. Tą niezwykłą postacią jest Orianthi – kobieta, która z pewnością zwraca na siebie uwagę nie tylko grą, ale i rewelacyjnym image’em.

TopGuitar nie zapomina także o polskiej scenie muzycznej – wiosna to przecież czas intensywnych przygotowań do wielkiego Święta Gitary, które już 1 mają ponownie zgromadzi tłumy gitarzystów na wrocławskim rynku pod wodzą Leszka Cichońskiego. Sam inicjator akcji opowiada na łamach TopGuitar o problemach, z jakimi borykał się, by rekord Guinnessa z ubiegłego roku został oficjalnie zatwierdzony. Ale udało się! Wszyscy gitarzyści czekają na tegoroczną akcję, w której prym będą wiodły tym razem gwiazdy polskiej sceny gitarowej – być może pojawicie się tam także wy – perkusiści!

Po piętnastu latach oczekiwania wydany został wreszcie nowy album Jana Bo! Album znakomity pod każdym względem. Borysewicz prezentuje w nim naprawdę wysoką gitarową formę. Nic więc dziwnego, że płyta bije rekordy popularności. Z tej okazji artysta udzielił dla TopGuitar ekskluzywnego wywiadu.

Z informacji sprzętowych dla wszystkich fanów gitary już nie garść, ale ogromny pakiet wiadomości z zimowych targów NAMM – kompendium wiedzy niezbędne dla każdego, kto chce się orientować w gitarowych nowościach i światowych premierach. A jako stały, ale jak zawsze wyjątkowo dobrej jakości bonus – 16 testów będących niezawodnym źródłem praktycznej wiedzy na temat prezentowanych sprzętów.

Show More

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.