Sprzęt

Nowości basowe NAMM i Musikmesse cz.II

Zapraszamy na krótki przegląd nowości i ciekawostek basowych, jakie miały swoją premierę na targach muzycznych NAMM 2010 i MusikMesse 2010. Na uwagę zasługuje fakt coraz bardziej pieczołowicie pielęgnowanych tradycji (kolejne rocznicowe reedycje i premiery) basowych klasyków i miniaturyzacja, której nie przeszkadza ładowanie prawdziwych lamp do mikrowzmacniaczy.

Ashdown pokazał światu swój najnowszy basowy head o nazwie 427 Small Block. Ma on moc 427 W i wcale nie przypomina bloku mieszkalnego… Posiada na przedwzmacniaczu lampy ECC83 potencjometrową, trójdzielną equalizację oraz szereg przyciskanych filtrów: Mid Shift, Bass Shifr, Bright, Mute oraz Pre Post. Najlepiej współpracuje ponoć z kolumnami Ashdown US Series.

Warwick Adam Clayton Reverso Signature Bass rozgrzał stoisko Warwicka do czerwoności. Poza swoim wyglądem instrument ten imponuje wykonaniem. Korpus to klon wzorzysty klasy5A, szyjkę stanowi on płomienisty 3A. Hebanową podstrunnicę wyposażono w diody LED umieszczone na jej krawędzi, a cały osprzęt jest chromowany. Elektronika to jak zwykle układ MEC (aktywny) wykonany przy współpracy z Adamem.

Tech21 SansAmp VT Bass DeLuxe to w pełni programowalny, sześciokanałowy (!) przedwzmacniacz basowy. Mamy w nim dwa wejścia typu jack, by dwie basówki mogły być cały czas w gotowości, pętlę efektów, trójpasmową equalizację, filtr Character oraz regulatory Drive i Level. By zapisać swoje presety, wystarczy dwa razy kliknąć footswitch.

TC Electronic z kolei odsłoniła znaną konstrukcję, tym razem w wersji piecowej. Combo450 jest połączeniem utytułowanej, tranzystorowej głowy RH450 i paczki na dwóch dziesięciocalowych Eminence’ach. Combo Staccato z kolei odmiana głowy, sygnowana przez “Rocco” Prestię, basistę TOWER OF POWER. Obydwa posiadają bogatą i czytelną korekcję, tweetery oraz 450W ciągłej mocy.

Artykuł ukazał się w Magazynie TopGuitar, numer Kwiecień 2010.

Show More

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.