Nowości

TopBass – Listopad 2012

Jeff Berlin jest bohaterem fusion i jazz rocka od drugiej połowy lat siedemdziesiątych. Począwszy od współpracy ze znakomitą formacją Billa Bruforda, po płyty nagrane z rozmaitymi projektami oraz solo w ostatnich latach, basista zawsze prezentował wirtuozerię, innowacyjne podejście do instrumentu i wysoką formę artystyczną, budząc respekt wśród krytyków oraz fanów. Patrząc na jego karierę, łatwiej wymienić nazwiska muzyków, z którymi nie grał, niż bawić się w długą wyliczankę pierwszoligowych artystów, z jakimi nagrywał płyty bądź występował na scenie.

Artysta odwiedził ostatnio nasz kraj, grając w trio HBC, które tworzą z nim Scott Henderson i Dennis Chambers. O płycie nagranej przez tę formację oraz planach artysty rozmawialiśmy podczas jego wizyty w Opolu, na Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym, na którym zagrał wraz z HBC świetny koncert.

W numerze nie zabrakło także przedstawienia sprzętu Jeffa Berlina i życiorysu w formie kalendarium.

W dziale testów tym razem prezentujemy trzy gitary basowe: Warwick RockBass Streamer Stage I NT, która otrzymała wyróżnienie “Sprzęt na Topie”, sygnowany przez basistę Red Hot Chilli Peppers – Fleabass 32 Sunny Orange oraz Vintage EST96 Reissue Series.

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.