Nowości

Rex Brown i jego Thunderbird marki Epiphone

Rex Brown znany przede wszystkim jako wieloletni członek zespołu Pantera, ma też na koncie współpracę z innymi zespołami, jak również projekty solowe. Przez lata miał okazję grać na różnych basach, ale przez wielu kojarzony jest głównie z modelem Thunderbird. Nic zatem dziwnego, że ten właśnie model wybrał on na swoją „sygnaturę”. Najpierw, niespełna dwa lata temu, ukazał się jego bas marki Gibson, a teraz zaprezentowano instrument oznaczony logo Epiphone – Rex Brown Thunderbird oznaczony logo Epiphone.

Czterostrunowy bas powstały we współpracy z amerykańskim muzykiem to instrument o konstrukcji neck-thru-body wyróżniający się się 9-częściową szyjką z mahoniu i orzecha. Skrzydła korpusu są mahoniowe, a model ten zaprojektowano tak, aby odpowiadał preferencjom Rexa. Podstrunnicę zrobiono z wawrzynu i umieszczono na niej 20 progów Medium Jumbo. Menzura modelu Rex Brown Thunderbird wynosi 34 cale.

Rex Brown Thunderbird został wyposażony w dwa przetworniki ProBucker 760 Bass zamknięte w niklowanych puszkach, a do dyspozycji mamy też dwa potencjometry służące do regulacji głośności oraz jedno pokrętło Tone. W instrumencie zamontowano wyposażono ponadto w mostek Babicz FCH przymocowany trzema śrubami oraz odlewane klucze.

Bas charakteryzuje się czarnym wykończeniem (Ebony), z którym kontrastuje osprzęt utrzymany w kolorze złotym.

fot. Epiphone

PRODUCENT: www.epiphone.com

Dystrybutorem produktów marki Epiphone jest Lauda Central Europe.

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.