Sprzęt

Nowe komba Markbass CMB 101 i CMB 121 – prestiżowe brzmienie dla wszystkich

“Czarna” linia produktów, zapoczątkowana przez Markbass headem Little Mark 250 Black Line, doczekała się w końcu kontynuacji, i to jakiej! Włosi weszli teraz na całego do segmentu entry level, nie rezygnując rzecz jasna z jakości wykonania i brzmienia swoich produktów. W ich przypadku to norma – nie zapominajmy, że włoski producent nie bez przyczyny jest z jednym z najpopularniejszych wśród basistów na całym świecie. Jak wyjaśniają: “Rozumiemy, jak ważne jest, aby uczniowie i początkujący mieli dobre brzmienie podczas codziennych ćwiczeń, pomagające lepiej wyrażać siebie”. Sprawdźmy z czym mamy tu do czynienia.

 

 

Zacznijmy od tego, że Markbass rozszerzając swoją ofertę o produkty dla początkujących, postawił sobie zadanie, by potencjalni użytkownicy nie byli w najmniejszym stopniu stratni w kwestii jakości brzmienia. Dla muzyków zaznajamiących się dopiero z gitarą basową, powinien to być idealny wybór, bo zyskując słynny sound Marbassa, nie odczują jednocześnie znaczącego uszczerbku na finansach. A ponieważ atrakcyjne brzmienie jest tak samo ważne (a może nawet ważniejsze) dla doświadczonych basistów seria Black Line przyda się także osobom, które będą używać tych comb jako wzmacniaczy domowych, uzupełniających ich główny, sceniczny lub studyjny setup.

Zaprezentowana niedawno przez firmę Markbass seria wzmacniaczy basowych Black Line obejmuje na chwilę obecną dwa comba różniące się m.in. gabarytami, mocą, średnicą głośnika i kilkoma funkcjami dostępnymi a panelu. Nie bez przyczyny nazwano tę linię Black Line – pomijając logotypy na zdejmowanych maskownicach, jedynie na panelu sterowania widać żółte elementy charakterystycznego markbassowego designu. Prostota, klasyka, nowoczesność.

Co pisze sama firma Markbass o tych wzmacniaczach? “Kiedy zaczynaliśmy, naszym głównym celem było zapewnienie, że możesz kupić coś, dzięki czemu będziesz cieszyć się dźwiękiem. Prawie wszyscy nasi konkurenci budują tani sprzęt, nie biorąc pod uwagę, że młodzi i utalentowani instrumentaliści, którzy będą z niego korzystać na co dzień, mogą popaść w frustrację i stracić pasję z powodu słabego dźwięku.”

W firmie Markbass zawsze darzyliśmy głębokim szacunkiem wszystkich artystów, początkujących i profesjonalistów, a przede wszystkim młode talenty, które starają się stać kolejnym pokoleniem wspaniałych artystów. Potrzebują i zasługują na wspaniały wzmacniacz o doskonałym dźwięku – a nasza propozycja to dla nich najlepszy wybór!

Więcej w artykule serwisu TopGuitar

 

 

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.