Nowości

Leszek Cichoński zaprasza na Gitarowy Rekord Guinnessa i koncert gwiazd

Thanks Jimi Festival to nowa “pierwszomajowa” tradycja, która od kilku lat przyciąga do Wrocławia tysiące gitarzystów. W tym roku po raz ósmy gitary zagrają na wrocławskim Rynku

Rok temu ustanowiliśmy oficjalny Rekord Guinessa – Hey, Joe Jimiego Hendrixa zagrało 6346 gitarzystów bijąc ponad trzykrotnie rekord ustanowiony przez Amerykanów – w Concorde (Kalifornia) zagrało 2052 muzyków. Wrocławski rekord został potwierdzony certyfikatem Komisji światowych Rekordów Guinnessa w Londynie.

Pierwszomajowe Święto Gitary składa się w tym roku z dwóch odsłon. Pierwsza to wspólne granie i bicie Rekordu Guinnessa na Rynku, a druga – koncert gwiazd na Wyspie Słodowej.

Ideą tegorocznego Festiwalu jest, aby uczestnicy zagrali wszystkie utwory, które były wykonywane przez poprzednie lata, a więc nie tylko Hey Joe ale też Little Wing, Red House Blues, Kiedy Byłem Małym Chłopcem, Smoke on the Water i inne. Oczywiście utworem rekordowym pozostaje Hey Joe, który wszyscy zagrają z Ray Wilsonem ex-wokalistą grupy Genesis i innymi gwiazdami Festiwalu. Wielka Gitarowa Orkiestrę poprowadzi jak co roku pomysłodawca Festiwalu – Leszek Cichoński.

Udział w Festiwalu i wieczornym koncercie gwiazd zapowiadają m. in., TSA, Dżem, Zbigniew Hołdys, Marek Raduli, Jarosław Śmietana, Mietek Jurecki, Jorgos Skolias oraz gwiazdy zagraniczne m.in. świetny gitarzysta amerykański Greg Koch i Ray Wilson.

Już po raz trzeci koncert na Rynku będzie transmitowany przez Internet aby cały świat mógł z nami zagrać Hey Joe i inne utwory. Instruktaż jak przygotować się do Rekordu (akordy , diagramy, mp3) znajduje się na podstronie rekordowej strony www.cichonski.art.pl. Nowym utworem do przygotowania będzie kompozycja Jimi Hendrixa Voodoo Child. Festiwal rozpocznie się tradycyjnie w samo południe na wrocławskim Rynku. Od 12.00 rusza też rejestracja Rekordzistów, którzy przy rejestracji będą mogli kupić bilet zniżkowy bilet na wieczorny koncert gwiazd . Koncert ten odbędzie się na Wyspie Słodowej,

GRG info www.heyjoe.pl www.cichonski.art.pl

Show More

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.