Sprzęt

Nowości basowe NAMM i Musikmesse cz.III

Zapraszamy na krótki przegląd nowości i ciekawostek basowych, jakie miały swoją premierę na targach muzycznych NAMM 2010 i MusikMesse 2010. Na uwagę zasługuje fakt coraz bardziej pieczołowicie pielęgnowanych tradycji (kolejne rocznicowe reedycje i premiery) basowych klasyków i miniaturyzacja, której nie przeszkadza ładowanie prawdziwych lamp do mikrowzmacniaczy.

Schecter to przede wszystkim Raiden Special oraz Raiden Elite, które pewnie pomału będą zajmować miejsca starszych serii. Special posiada lipowy korpus, klonowy top i gryf oraz dwa „mydełka” Schecter Super Rock. Elite to z kolei sztywna szyjka z klonowego laminatu przekładanego orzechem, a pickupami są EMGHZ. Wspólną cechą tych basówek jest rozwiązanie string-thru-body, menzura 34 cale i mocowanie gryfu na sześć śrub.

Polski akcent na targach to marka G LAB, która cieszyła odwiedzających premierą nowego TCH-1 Tidy Chorus przeznaczonego zarówno do gitar elektrycznych, jak i do basów. Dwa tory sygnałowe wykonano technologii analogowej, lecz efekt posiada 24-bitowy procesor DSP. Na jego pokładzie znajdziemy filtr FAT (głębia brzmienia), MIX (sygnał Dry/Wet) oraz potencjometry Rate i Depth (obydwa dla kanałów A i B).

Hartke nowy muzyczny sezon 2010 powitało nową kolumną basową o symbolu HX112 HyDrive. Oferują one gorący sound “papieru” i potężny “punch” aluminium. Dwunastocalowy głośnik o mocy 300 W oraz tweeter w sklejkowej obudowie zapewniają maksimum komfortu brzmienia transportu (waga to tylko 13 kilo).

Ibanez kroczy droga wytyczoną przez serię Soundgear. Nowy bas SRT to ich poważny face lifting. Oferuje on konstrukcję neck-thru-body, rzeźbiony klonowy top i ergonomiczny korpus oraz dwa aktywne pickupy EMG 40DC. Wszystko to daje jeszcze większy sustain, jeszcze większą klarowność brzmienia i komfort gry.

Artykuł ukazał się w Magazynie TopGuitar, numer Kwiecień 2010.

Show More

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.