Nowości

“Kisses On The Bottom” Paula McCartneya już 14 lutego

Nowy album zatytułowany “Kisses on the Bottom” to zbiór standardów, przy których wychowywał się Paul McCartney. Wzbogacą go dodatkowo dwie autorskie kompozycje Paula McCartneya “My Valentine” i “Only Our Hearts”.

Tytuł “Kisses On The Bottom” pochodzi z otwierającej album piosenki “I’m Gonna Sit Right Down And Write Myself A Letter” nagranej w 1935 r. przez Fatsa Wallera, w której znajdują się słowa „I’m gonna sit right down and write myself a letter and make believe it came from you. I’m gonna write words oh so sweet. They’re gonna knock me off of my feet. A lot of kisses on the bottom, I’ll be glad I got’em”.

Płyta powstawała w legendarnych Capitol Studios w Los Angeles, w Nowym Jorku i Londynie w 2011 roku. Gościnnie wystąpili na niej Eric Clapton i Stevie Wonder, w piosenkach “My Valentine” i “Only Our Hearts”. Clapton pojawił się także w utworze “Get Yourself Another Fool”.

Graficzna strona albumu opracowana została przez Jonathana Schofielda i wykreowana przez Matthew Coopera (który współpracował m.in. z Arctic Monkeys czy Franzem Ferdinandem). Fotografia na okładkę wykonana została przez córkę McCartneya, Mary McCartney.

Album będzie dostępny w wersji standardowej (14 nagrań) oraz w wersji Deluxe (z dwoma dodatkowymi nagraniami: “Baby’s Request” oraz “My One And Only Love”). Na płycie w wersji Deluxe oprócz dwóch dodatkowych utworów znajdzie się także kod umożliwiający ściągnięcie koncertu z Capitol Studio (dostępny od 14 lutego na stronie www.paulmccartney.com), a także obszerne notki i dodatkowe materiały, jak np. trzy pocztówki.

Warto wspomnieć, że Paul McCartney znalazł się na okładce dodatku TopBass, który dostępny jest w styczniowym numerze Magazynu TopGuitar.

Standard CD (14 tracks)
01. I’m Gonna Sit Right Down And Write Myself A Letter
02. Home (When Shadows Fall)
03. It’s Only A Paper Moon
04. More I Cannot Wish You
05. The Glory Of Love
06. We Three (My Echo, My Shadow And Me)
07. Ac-Cent-Tchu-Ate The Positive
08. My Valentine
09. Always
10. My Very Good Friend The Milkman
11. Bye Bye Blackbird
12. Get Yourself Another Fool
13. The Inch Worm
14. Only Our Hearts

DELUXE version (16 tracks)
15. Baby’s Request
16. My One And Only Love

źródło: materiały prasowe

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.