Nowości

Troy Sanders z Mastodon w szeregach Warwicka

Basista i wokalista z metalowej grupy Mastodon połączył siły z marką Warwick.

Mastodon jest amerykańskim zespołem, pochodzącym z Atlanty, który powstał w 1999 roku. W skład zespołu wchodzi Troy, Brend Hinds na gitarze i wokalu, gitarzysta Bill Kelliher oraz perkusista Brent Hinds. Do chwili obecnej zespół wydał pięć długogrających albumów, nieprzerwanie poszerzając swoje muzyczne horyzonty od pierwszych surowych, sludge’owych rifów do późniejszych psychodelicznych, wielowarstwowych utworów jednocześnie zachowując progresywny styl wraz z nietuzinkowymi podziałami oraz nietypowym instrumentarium.

Mastodon wyrósł z metalowego podziemia i obecnie gra na wyprzedanych koncertach u boku takich zespołów jak Metallica, Alice in Chains, the Deftones i Dillinger Escape Plan. Wraz z ostatnim wzrostem popularności muzyki metalowej na świecie Mastodon plasuje się w czołówce gatunku.

Ich ostatni album zatytułowany “The Hunter” został wydany przez wytwórnię Roadrunner/Reprise 26 września 2011 roku. Z tej okazji Warwick zbudował customizowną gitarę basową Streamer Stage II z motywem Mastodon, ozdobioną symbolami pochodzącymi z albumów zespołu w postaci srebrnych znaczników progów.

źródło: informacje prasowe

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.