Nowości

TC Electronic THRUST BQ250 i BQ500

Firma TC Electronic zaprezentowała nową linię wzmacniaczy basowych o nazwie THRUST. Obejmuje ona dwa modele różniące się mocą – BQ250 (250 W) i BQ500 (500 W). W obu „głowach” zastosowano końcówki pracujące w klasie D oraz przedwzmacniacze Mosfet.

Nowe wzmacniacze zawdzięczają swą nazwę zastosowanemu w nich układowi kompresora, załączanemu dedykowanym przełącznikiem. Do regulacji kompresora służy pokrętło Thrust, a dioda LED informuje nas o przekroczeniu przez sygnał progu i aktywacji procesora. Sygnał wprowadzamy do każdego z headów przez uniwersalne wejście z przełącznikiem Active/Passive, a do dyspozycji mamy też regulację czułości wejściowej. Oba wzmacniacze wyposażono również w 4-pasmowy korektor oraz ogólną regulację głośności.

Zarówno BQ250, jak j BQ500 oferują symetryczne wyjście liniowe XLR z przełącznikiem Pre/Post EQ, a także stereofoniczne wejścia Aux typu jack 1/8” i takie samo wyjście słuchawkowe. Do dyspozycji mamy też wyjście głośnikowe typu Speakon. Nowe wzmacniacze zamknięto w obudowie o wymiarach 255 × 69 × 233 mm, a ciężar każdego z nich to niewiele ponad 2 kg.

Producent: tcelectronic.com
Dystrybutor: soundtrade.pl

 

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.