NowościSprzęt

SGT-DI – nowy preamp / di-box firmy Ampeg

Firma Ampeg zaprezentowała urządzenie o nazwie SGT-DI, które łączy w sobie cechy przedwzmacniacza i di-boksa, a do tego oferuje interesujący zestaw narzędzi przydatnych basistom.

Kompaktowe urządzenie typu „wszystko w jednym” łączy w sobie analogowe rozwiązania nawiązujące do klasycznych wzmacniaczy z nowoczesnymi, cyfrowymi dodatkami zwiększającymi jego możliwości. SGT-DI to pierwszy w historii firmy Ampeg produkt obsługujący pliki IR, umożliwiający tym samym korzystanie z odpowiedzi impulsowych. Mamy tu do dyspozycji preamp z korektorem (3-pasmowy z półparametrycznym środkiem), układami ULTRA-HI i ULTRA-LO oraz prostym kompresorem, a także sekcję SGT (Super Grit Technology) aktywowaną oddzielnym przełącznikiem nożnym. Oferuje ona emulacje dwóch klasycznych wzmacniaczy (SVT, B15) dając przy tym możliwość przesterowywania sygnału, a jego poziom możemy określać odpowiednim potencjometrem.

SGT-DI wyposażono fabrycznie w trzy symulacje zestawów głośnikowych (Heritage B-15, Heritage SVT-410HLF, SVT810 Squareback) oraz trzy komórki pamięci przeznaczone na pliki IR użytkownika. Są one co prawda zajęte przez kolejne gotowe odpowiedzi impulsowe (SVT-112AV, SVT-210AV, SVT 212AV), ale możemy zastąpić je własnymi wykorzystując do tego darmowy program Ampeg IR Loader.

Urządzenie jest wyposażone w wejście instrumentalne, dwa wejścia AUX (stereofoniczne jack 1/8” i monofoniczne jack 1/4”), wyjście liniowe / słuchawkowe, symetryczne wyjście DIRECT typu XLR oraz wyjścia THRU i PREAMP. Poszczególne wyjścia pozwalają wysyłać sygnały do różnych urządzeń zewnętrznych (wzmacniacz, tuner, system PA, mikser, interfejs audio i inne), a na każde z nich podawany jest innych sygnał – od nieprzetworzonego w ogóle po taki, na który wpływ mają wszystkie sekcje SGT-DI. Preamp wyposażono także w port USB typu C oraz gniazdo dla zasilacza 9V.

 

PRODUCENT: ampeg.com

DYSTRYBUTOR: pl.yamaha.com

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.