NowościSprzęt

Powrót wzmacniaczy Ampeg Rocket Bass

Firma Ampeg zaprezentowała nową serię wzmacniaczy basowych typu combo – Rocket Bass. Jeśli wydaje się Wam że już to gdzieś słyszeliście to macie rację – modele o takiej nazwie były dostępne w ofercie tego producenta w ubiegłym wieku (dziwnie to brzmi ale tak to wygląda). Oczywiście nowe wzmacniacze opracowano od podstaw, ale z poprzednikami łączy je nie tylko nazwa ale i wygląd.

W skład nowej serii Rocket Bass wchodzi pięć modeli, które nawiązują wyglądem do estetyki lat 60. XX wieku i wyróżniają się wizualnie toleksem z charakterystycznym wzorem Black Diamond. Poszczególne modele różnią się od siebie mocą i średnicą głośników, a są to: RB-108 (głośnik 8”; moc 30 W), RB-110 (głośnik 10”; moc 50 W), RB-112 (głośnik 12”; moc 100 W), RB-115 (głośnik 15”; moc 200 W) i RB-210 (dwa głośniki 10”+ tweeter z możliwością wyłączenia; moc 500 W).

Nowe comba Rocket Bass oferują niesamowite brzmienie i wykorzystują legendarny preamp firmy Ampeg, a każdy z modeli jest wyposażony w regulację głośności i 3-pasmowy korektor. Wszystkie wzmacniacze zostały też wyposażone w zupełnie nowy układ przesterowujący sygnał – SGT (Super Grit Technology). Nie licząc najmniejszego modelu oferującego jedynie włącznik tego układu, w pozostałych mamy do dyspozycji potencjometry Grit i Level. W trzech największych combach dostępne jest też wejście dla kontrolera nożnego obsługującego włączanie/wyłączanie tego przesteru. Te same trzy wzmacniacze udostępniają też układy Ultra Lo i Ultra Hi znane z wielu wzmacniaczy marki Ampeg.

Comba z serii Rocket Bass oferują dwa wejścia instrumentalne (-15 dB, 0 dB), stereofoniczne wejście Aux [jack 1/8”] oraz wyjście słuchawkowe tego samego typu. W czterech wzmacniaczach (wszystkie poza RB-108) dostępne jest dodatkowo symetryczne wyjście DI [XLR]. Trzy comba – RB-112, RB-115 i RB-210 – udostępniają ponadto złącza pętli efektów (Send, Return), a w dwóch największych mamy również gniazdo służące do podłączenia zewnętrznego zestawu głośnikowego.

Rozwiązania zastosowane w nowych wzmacniaczach Rocket Bass, ich konstrukcja oraz oferowane przez nie brzmienie, sprawiają że nowymi modelami marki Ampeg powinni zainteresować się zarówno początkujący basiści, jak również profesjonaliści.

 

PRODUCENT: ampeg.com

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.