Basiści

Meshell Ndegeocello zapowiada nowy album „The Omnichord Real Book”

Zdobywczyni Grammy, multiinstrumentalistka, wokalistka i autorka tekstów Meshell Ndegeocello ogłasza swój debiut w Blue Note Records. Nowy album „The Omnichord Real Book” – wizjonerski, ekspansywny i inspirowany jazzem album ukaże się 16 czerwca br.

Meshell Ndegeocello powraca po pięciu latach (poprzedni album „Ventriloquism” ukazał się w 2018 roku) z nowym, oryginalnym materiałem, który nawiązuje do jej muzycznych korzeni. Płyta wyznacza niejako początek nowego rozdziału w karierze artystki. Producentem płyty jest Josh Johnson, a gościnnie pojawili się na nim m.in. Jason Moran, Ambrose Akinmusire, Joel Ross, Jeff Parker, Brandee Younger, Julius Rodriguez, Mark Guiliana, Cory Henry, Joan As Police Woman czy Thandiswa.

O swojej nowej płycie Meshell Ndegeocello mówi tak:

Jest tam po trochę wszystkiego ze mnie, moich podróży, mojego życia. Swoją pierwszą płytę nagrałam mając 22 lata. Od tego czasu minęło już ponad 30 lat, mam zatem wiele zapamiętanych informacji, którymi mogę się podzielić.

Pierwszą zapowiedzią nowego krążka jest 8-minutowy utwór „Virgo”, w którym Meshell Ndegeocello towarzyszą Chris Bruce (gitara), Brandee Younger (harfa), Julius Rodriguez (organy Farfisa), Jebin Bruni (instrumenty klawiszowe), Abe Rounds, Deantoni Parks i Andrya Ambro na perkusji oraz śpiewające Kenita Miller i Marsha DeBoe.

Płyta „The Omnichord Real Book” jest już dostępna w przedsprzedaży zarówno na nośnikach fizycznych (CD, LP) jak również w formatach cyfrowych.

Internet: www.facebook.com/officialmeshell

zdjęcie główne: fot. Charlie Gross / mat. prasowe Universal Music Polska

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.