Nowości

Percy Jones i Alex Skolnick w nowym zespole PAKT

Projekt PAKT tworzy guru bezprogowej gitary basowej Percy Jones, gitarzyści Alex Skolnick i Tim Motzer oraz perkusista Kenny Grohowski. Wszyscy bardzo doświadczeni, a Percy i Alex to wręcz ikony jazz rocka.

 

Dwóch liderów projektu znamy dobrze. Percy Jones to mieszkający w Nowym Jorku walijski basista, znany przede wszystkim z fenomenalnej gry w grupie Brand X, a także studyjnej współpracy z Brianem Eno, Suzanne Vega, czy Davidem Sylvianem. Alex Skolnick jest z kolei gitarzystą thrash metalowego zespołu Testament, a także jazzowego Alex Skolnick Trio, eksperymentując także z world music i rockiem progresywnym.

Pozostała dwójka to Kenny Grohowski, który jest jednym z najbardziej zapracowanych perkusistów w biznesie, a do jego ostatnich aktywności należy praca z Johnem Zornem, Brand X, Imperial Triumphant, Kilter, Felix Pastorius & Hipster Assassins, Johnem Medeskim, Lonnym Plaxico, Tony Levinem i wieloma innymi. Time Motzer ma również spore doświadczenie, szczególnie w jazzie free, włączając w to zespoły Bandit65 z gitarzystą Kurtem Rosenwinkelem i Orion Tango.

PAKT

Płyta została nagrana na żywo w ShapeShifter Lab, Brooklyn, NY, 15 sierpnia 2020 r., podczas blokady. Zmiksowane i zmasterowane przez Benjamina Schäfera i Markusa Reutera Mastered przez Fabio Trentiniego i Markusa Reutera.Nie jest to muzyka lekka, łatwa i przyjemna, ale na pewno znajdzie wielu odbiorców oczekujących od artystów ambitnego, improwizowanego grania.

Alex Skolnick napisał o tym projekcie: “Kiedy gramy razem, nie da się tego skategoryzować, chociaż można by chyba zastosować takie określenia, jak jazz-rock, ambient, muzyka eksperymenta itp. To dzieje się całkowicie w tej chwili. Najbliżej tego był projekt, który zrobiłem o nazwie Attention Deficit (z @michaelmanring), chociaż to było czyste studio, nigdy [w realu] nie powstało. Fani AD pokochają PAKT, który można oglądać na żywo, a właściwie cały czas jest na żywo.”

Kiedy gramy razem, nie da się tego skategoryzować, chociaż można by chyba zastosować takie określenia, jak jazz-rock, ambient, muzyka eksperymenta itp. To dzieje się całkowicie w tej chwili

PAKT – fragment koncertu

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Zobacz także
Close
Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.