Nowości

Percy Jones i Alex Skolnick w nowym zespole PAKT

Projekt PAKT tworzy guru bezprogowej gitary basowej Percy Jones, gitarzyści Alex Skolnick i Tim Motzer oraz perkusista Kenny Grohowski. Wszyscy bardzo doświadczeni, a Percy i Alex to wręcz ikony jazz rocka.

 

Dwóch liderów projektu znamy dobrze. Percy Jones to mieszkający w Nowym Jorku walijski basista, znany przede wszystkim z fenomenalnej gry w grupie Brand X, a także studyjnej współpracy z Brianem Eno, Suzanne Vega, czy Davidem Sylvianem. Alex Skolnick jest z kolei gitarzystą thrash metalowego zespołu Testament, a także jazzowego Alex Skolnick Trio, eksperymentując także z world music i rockiem progresywnym.

Pozostała dwójka to Kenny Grohowski, który jest jednym z najbardziej zapracowanych perkusistów w biznesie, a do jego ostatnich aktywności należy praca z Johnem Zornem, Brand X, Imperial Triumphant, Kilter, Felix Pastorius & Hipster Assassins, Johnem Medeskim, Lonnym Plaxico, Tony Levinem i wieloma innymi. Time Motzer ma również spore doświadczenie, szczególnie w jazzie free, włączając w to zespoły Bandit65 z gitarzystą Kurtem Rosenwinkelem i Orion Tango.

PAKT

Płyta została nagrana na żywo w ShapeShifter Lab, Brooklyn, NY, 15 sierpnia 2020 r., podczas blokady. Zmiksowane i zmasterowane przez Benjamina Schäfera i Markusa Reutera Mastered przez Fabio Trentiniego i Markusa Reutera.Nie jest to muzyka lekka, łatwa i przyjemna, ale na pewno znajdzie wielu odbiorców oczekujących od artystów ambitnego, improwizowanego grania.

Alex Skolnick napisał o tym projekcie: “Kiedy gramy razem, nie da się tego skategoryzować, chociaż można by chyba zastosować takie określenia, jak jazz-rock, ambient, muzyka eksperymenta itp. To dzieje się całkowicie w tej chwili. Najbliżej tego był projekt, który zrobiłem o nazwie Attention Deficit (z @michaelmanring), chociaż to było czyste studio, nigdy [w realu] nie powstało. Fani AD pokochają PAKT, który można oglądać na żywo, a właściwie cały czas jest na żywo.”

Kiedy gramy razem, nie da się tego skategoryzować, chociaż można by chyba zastosować takie określenia, jak jazz-rock, ambient, muzyka eksperymenta itp. To dzieje się całkowicie w tej chwili

PAKT – fragment koncertu

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.