Basiści

Ekskluzywny koncert Pino Palladino z serii Tiny Desk

Pino Palladino i Blake Mills to najnowsze gwiazdy, które zagrały ekskluzywny koncert z serii Tiny Desk Boba Boilena. Wszystko w ramach promocji ostatniej płyty Pino “Notes With Attachments”

 

Pino Palladino jest basistą, którego każdy frontman chciałby mieć za sobą. Grał m.in. z BB Kingiem, Garym Numanem, Erykah Badu, D’Angelo, Eltonem Johnem, Nine Inch Nails, Erickiem Claptonem, no i dołączył do The Who, aby zastąpić Johna Entwistle’a po jego śmierci. Jest zawsze doskonale brzmiący i perfekcyjnie wpasowany.

“Notes With Attachments” to pierwszy album Palladino wydany pod jego własnym nazwiskiem, wraz z producentem i instrumentalistą Blakiem Millsem. Panowie współpracowali już wcześniej przy albumie Johna Legenda “Darkness and Light” (2016), po czym wzięli się za opracowywanie utworów z archiwum pomysłów Palladino, nagrywając materiał na płytę z niewielką grupą muzyków w słynnym studiu Sound City w Los Angeles.

Pino Palladino + Blake Mills

 

Inicjatywa NPR Music, The Tiny Desk “nadaje” obecnie z prywatnych domów, więc koncerty te przynoszą fanom występy gwiazd z całych Stanów Zjednoczonych i świata. Wszystko odbywa się w znanym nam doskonale duchu – prosta, kameralna scenografia, intymna przestrzeń i skondensowana muzyczna atmosfera. Pino Palladino doskonale wpisał się w ten format, wyczarowując z kolegami wiele zachwycających dźwięków. Posłuchajcie sami!

SET LISTA
• “Just Wrong”
• “Ekuté”
• “Djurkel”

MUZYCY
• Pino Palladino: bass
• Blake Mills: guitar
• Abe Rounds: percussion
• Sam Gendel: saxophone

Pino Palladino + Blake Mills – Tiny Desk Concert

 

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.