Nowości

Nie żyje basista The Pogues, Darryl Hunt

8 sierpnia zmarł Darryl Hunt, wieloletni basista Pogues i współtwórca ich niektórych utworów. Legendarny celtycko – punkowy zespół potwierdził tę smutną wiadomość we wtorek (9 sierpnia) za pośrednictwem posta na Instagramie. Nie podano oficjalnej przyczyny śmierci. Darryl miał 72 lata

 

Grupa The Pogues ogłosiła, że Hunt zmarł w poniedziałkowe popołudnie w Londynie, dodając, że są „zasmuceni nie do opisania”. Przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana. Udostępnili zdjęcie Hunta grającego na gitarze i zacytowali słowa piosenki “Love You ‘Till The End”, którą napisał: “Wiem, że chcesz usłyszeć, jak łapię oddech Kocham Cię do końca”.

Frontman The Pogues, Shane MacGowan, również złożył hołd swojemu zmarłemu przyjacielowi i byłemu koledze z zespołu na własnych profilach w mediach społecznościowych. W poście na Instagramie MacGowan napisał: „Bardzo mi przykro, że Darryl odszedł, wszyscy będziemy za nim tęsknić, był naprawdę wspaniałą osobą, przyjacielem i świetnym basistą. Niech spędzi wieczność robiąc wszystko, co chce, w wiecznej błogości i błogosławieństwach dla wszystkich Pogues oraz jego rodziny i przyjaciół. Love, Shane”

Bardzo mi przykro, że Darryl odszedł, wszyscy będziemy za nim tęsknić, był naprawdę wspaniałą osobą, przyjacielem i świetnym basistą. Niech spędzi wieczność robiąc wszystko, co chce, w wiecznej błogości

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez The Pogues (@thepoguesofficial)

 

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.