Nowości

Nathan East w dodatku TopBass

Nathan East jest wszechstronnym i niezwykle utalentowanym basistą, który od lat gra z największymi artystami wykonującymi różne gatunki muzyki. Potrafi odnaleźć się w wielu muzycznych sytuacjach, zawsze trafnie wpasowując się w kontekst danej kompozycji i klimat całej płyty.

Obojętnie, czy Nathan East gra proste linie z gwiazdami pop, czy też angażuje się w jazzowe historie bądź muzykę taneczną, nadaje utworom ciepły puls, stroni od efekciarstwa, swą barwą „chowa się” w całościowym obrazie, nie pozostając jednak bezpłciowym odtwórcą dolnych częstotliwości. Sprawdzić to możecie nie tylko w jego bogatej dyskografii, lecz choćby sięgając na YouTube’a, gdzie łatwo traficie na pyszną zabawę w duecie z Paulem Gilbertem „One Chord Challenge”. Z takimi kwalifikacjami, szczególnie w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, nie było mu trudno znaleźć zatrudnienie.

Z kim grał i co powie o swojej solowej płycie, a także o pewnej niewiarygodnej sesji muzycznej podczas rozdania Grammy? Przeczytacie o tym w wywiadzie, jakiego udzielił redaktorowi Piotrowi Nowickiemu do lipcowego wydania dodatku TopBass.

Najnowsze wydanie magazynu TopGuitar do nabycia w całej Polsce w sieci Empik i kioskach Ruchu, w internecie (http://topguitar.pl/sklep/), a także w wersji mobilnej na tablety i smartfony z systemem iOS (http://topguitar.pl/ios) lub Android (http://topguitar.pl/android).

TG_80_lipiec_2014_TopBass_Nathan_East

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.