Nowości

Les Claypool zagra całą płytę Rush „A Farewell To Kings”

Zespół Primus ogłosił właśnie przesunięcie dat trasy koncertowej, podczas której Les Claypool z kolegami będzie wykonywał klasyczny album zespołu Rush.

 

Trasa „Primus: A Tribute To Kings” pierwotnie miała się odbyć jesienią 2019 roku, ale kiedy Slayer poprosił Primusa o support w ich „Final Campaign”,  koncerty zostały przełożone. „A Tribute To Kings” to projekt, w którym Primus oprócz własnej muzyki zagra także w całości klasyczny album Rush „A Farewell To Kings” z 1977 roku.

Les Claypool powiedział wówczas: „Nieco ponad rok temu Ler Lalonde i ja zaczęliśmy oswajać się z pomysłem na Primusa wykonującego kultowy albumem Rush z lat naszej młodości. Ponieważ ‘A Farewell To Kings’ był pierwszym albumem Rush, jaki kiedykolwiek słyszałem i zawiera mój ulubiony utwór Rush, ‘Cygnus X1’, wybór szybko się zawęził.”

Les Claypool and Electric Apricot, fot. Kris Krug na licencji CC BY-NC-ND 2.0

Claypool dodał jeszcze: “Wiele lat temu zrobiłem coś podobnego, kiedy ogarnęliśmy w całości „Animals” Pink Floyd. To była szalona ilość pracy, ale skończyło się na jednym z najprzyjemniejszych przedsięwzięć na żywo, jakie kiedykolwiek wykonałem.”

“Trasa koncertowa ‘Tribute To Kings’ będzie więc dokładnie taka, jak sugerowano – pełnym szacunku i miłości hołdem złożonym trzem spektakularnym muzykom, autorom piosenek, legendom i przyjaciołom.”

Trasa koncertowa ‘Tribute To Kings’ będzie dokładnie taka, jak sugerowano – pełnym szacunku i miłości hołdem złożonym trzem spektakularnym muzykom, autorom piosenek, legendom i przyjaciołom

„W końcu chmury się rozrzedzaja, planety układają, a ciasto rośnie… jakakolwiek metafora płynie na twojej werbalnej łodzi, Primus znów wyrusza w trasę” – Les Claypool powiedział ostatnio w jak zwykle barwnym językowo oświadczeniu. „Byliśmy gotowi na ogromną rockową ekstrawagancję, ale wtedy przybyły gremliny z Covid i wyrwały dywanik spod nas wszystkich. Wspinałem się po ścianach jak szczur, a teraz, po moim pierwszym od 30-kilku lat wolnym sezonie, jestem bardzo podekscytowany, że mogę stanąć przed mikrofonem z moim czterostrunowym meblem.”

„Geddy, Alex i Neil byli superbohaterami Larry’ego, Herba i mnie jako nastolatków, więc kiedy na początku lat 90. zostaliśmy kumplami podczas wspólnych tras koncertowych, byliśmy bardzo zadowoleni. Częściowo z powodu muzycznego maniactwa, ale głównie dlatego, że trzej faceci, których tak bardzo podziwialiśmy z daleka, okazali się z bliska naprawdę wspaniałymi, twardo stąpającymi po ziemi ludźmi i tak jak my, odrobinę ekscentrykami.”

Geddy, Alex i Neil byli superbohaterami Larry’ego, Herba i mnie jako nastolatków, więc kiedy wszyscy zostaliśmy kumplami podczas wspólnych tras koncertowych na początku lat 90., byliśmy bardzo zadowoleni. Częściowo z powodu muzycznego maniactwa, ale głównie dlatego, że trzej faceci, których tak bardzo podziwialiśmy z daleka, okazali się z bliska naprawdę wspaniałymi, twardo stąpającymi po ziemi ludźmi i tak jak my, odrobinę ekscentrykami

Primus “Cygnus X1”

https://youtu.be/L3i_Zg95GJE

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.