Nowości

Les Claypool zagra całą płytę Rush „A Farewell To Kings”

Zespół Primus ogłosił właśnie przesunięcie dat trasy koncertowej, podczas której Les Claypool z kolegami będzie wykonywał klasyczny album zespołu Rush.

 

Trasa „Primus: A Tribute To Kings” pierwotnie miała się odbyć jesienią 2019 roku, ale kiedy Slayer poprosił Primusa o support w ich „Final Campaign”,  koncerty zostały przełożone. „A Tribute To Kings” to projekt, w którym Primus oprócz własnej muzyki zagra także w całości klasyczny album Rush „A Farewell To Kings” z 1977 roku.

Les Claypool powiedział wówczas: „Nieco ponad rok temu Ler Lalonde i ja zaczęliśmy oswajać się z pomysłem na Primusa wykonującego kultowy albumem Rush z lat naszej młodości. Ponieważ ‘A Farewell To Kings’ był pierwszym albumem Rush, jaki kiedykolwiek słyszałem i zawiera mój ulubiony utwór Rush, ‘Cygnus X1’, wybór szybko się zawęził.”

Les Claypool and Electric Apricot, fot. Kris Krug na licencji CC BY-NC-ND 2.0

Claypool dodał jeszcze: “Wiele lat temu zrobiłem coś podobnego, kiedy ogarnęliśmy w całości „Animals” Pink Floyd. To była szalona ilość pracy, ale skończyło się na jednym z najprzyjemniejszych przedsięwzięć na żywo, jakie kiedykolwiek wykonałem.”

“Trasa koncertowa ‘Tribute To Kings’ będzie więc dokładnie taka, jak sugerowano – pełnym szacunku i miłości hołdem złożonym trzem spektakularnym muzykom, autorom piosenek, legendom i przyjaciołom.”

Trasa koncertowa ‘Tribute To Kings’ będzie dokładnie taka, jak sugerowano – pełnym szacunku i miłości hołdem złożonym trzem spektakularnym muzykom, autorom piosenek, legendom i przyjaciołom

„W końcu chmury się rozrzedzaja, planety układają, a ciasto rośnie… jakakolwiek metafora płynie na twojej werbalnej łodzi, Primus znów wyrusza w trasę” – Les Claypool powiedział ostatnio w jak zwykle barwnym językowo oświadczeniu. „Byliśmy gotowi na ogromną rockową ekstrawagancję, ale wtedy przybyły gremliny z Covid i wyrwały dywanik spod nas wszystkich. Wspinałem się po ścianach jak szczur, a teraz, po moim pierwszym od 30-kilku lat wolnym sezonie, jestem bardzo podekscytowany, że mogę stanąć przed mikrofonem z moim czterostrunowym meblem.”

„Geddy, Alex i Neil byli superbohaterami Larry’ego, Herba i mnie jako nastolatków, więc kiedy na początku lat 90. zostaliśmy kumplami podczas wspólnych tras koncertowych, byliśmy bardzo zadowoleni. Częściowo z powodu muzycznego maniactwa, ale głównie dlatego, że trzej faceci, których tak bardzo podziwialiśmy z daleka, okazali się z bliska naprawdę wspaniałymi, twardo stąpającymi po ziemi ludźmi i tak jak my, odrobinę ekscentrykami.”

Geddy, Alex i Neil byli superbohaterami Larry’ego, Herba i mnie jako nastolatków, więc kiedy wszyscy zostaliśmy kumplami podczas wspólnych tras koncertowych na początku lat 90., byliśmy bardzo zadowoleni. Częściowo z powodu muzycznego maniactwa, ale głównie dlatego, że trzej faceci, których tak bardzo podziwialiśmy z daleka, okazali się z bliska naprawdę wspaniałymi, twardo stąpającymi po ziemi ludźmi i tak jak my, odrobinę ekscentrykami

Primus “Cygnus X1”

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Zobacz także
Close
Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.