Video

Marcin Pendowski udostępnił koncert “Pandemio odejdź prędziutko”

Marcin Pendowski zaprasza do oglądnięcia i wysłuchania koncertu “Pandemio, odejdź prędziutko”. Jest to jak zwykle kawał świetnie zagranej funkowo – folkowej muzyki z gitarą basową w roli głównej.

 

Koncert został zrealizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie w dniu 07 marca 2021r. Jak czytamy w informacji podanej przez MGOK Skaryszew “koncert jest otwarciem cyklu spotkań młodych wykonawców działających przy naszym ośrodku kultury z profesjonalistami w swojej dziedzinie.”

Marcin Pendowski od wielu lat gra w zespole „Fisz Emade Tworzywo”, z którym otrzymał 2 Złote i 2 Platynowe Płyty za albumy „Mamut” i „Drony”. W 2015 roku za solowy album „Pendofsky” został nagrodzony Mateuszem Trójki. Wydał również książkę „Szkoła Gry na Basie Elektrycznym”.

Aktywnie prowadzi także swój kanał YouTube, na którym cyklicznie publikuje muzyczne spotkania z innymi artystami, pod nazwą „Pendofsky Meets Friends”.

Marcin Pendowski z zespołem, fot. YouTube, youtu.be/LMwHRdv6AhM

W 2020 roku wydał album „Gumolit” i to przy okazji wydania tej płyty Marcin udzielił obszernego wywiadu opublikowanemu w magazynie TopGuitar, który możecie przeczytać TUTAJ

Powiedział tam m.in.: “30 lat temu, gdy ktoś miał Jazz Bassa, to był królem osiedla, wszyscy chcieli taki bas zobaczyć i pomacać. A komusze basówki, ujmując z grubsza, były tak źle wykonane, że przepaść była niemożebna. Ale czasy się zmieniły, mamy konsumpcjonizm. Płacisz odpowiednią sumę i za 4 tygodnie jest śliczny Jazz Bass z 76 , czy tam którego, roku. Wszyscy zaczęli mieć markowe instrumenty, i.. zaczęli brzmieć tak samo… dobrze. Ale co znaczy slogan „brzmieć dobrze na basie”? Moja muzyka, i jej percepcja podlega nieustannej ewolucji. Kiedyś myślałem, że brzmienie ‘ala Pilich, czy Mark King to jest to, dziś wole brzmienia typu The Meters. The Budos Band, Sharon Jones czy Charles Wright. To jest dla mnie esencja brzmienia elektrycznego basu.”

Kiedyś myślałem, że brzmienie ‘ala Pilich, czy Mark King to jest to, dziś wole brzmienia typu The Meters. The Budos Band, Sharon Jones czy Charles Wright. To jest dla mnie esencja brzmienia elektrycznego basu

Wraz z Marcinem na koncercie wystąpili:

Krzysztof Kawałko – gitara elektryczna
Tomasz Waldowski – perkusja
Marcin Cichocki – klawisze
Marcin Kajper – saksofon tenorowy i barytonowy
Rafał Dubicki – trąbka

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.