Lekcje

Już w kwietniu w Świdwinie odbędzie się I Ogólnopolski Konkurs Czary Gitary. Dotyczy także basu!

Jak podaje portal TopGuitar, konkurs Czary Gitary organizuje Świdwiński Ośrodek Kultury – Zamek wraz z Urzędem Miasta i Starostwem Powiatowym. A, że konkursów dla basistów jest jak na lekarstwo, szczególnie podczas pandemii, warto wziąć w nim udział, zwłaszcza, że przewidziane są atrakcyjne nagrody.

 

Przewodniczącym Jury Konkursy będzie Rowan J Parker – znakomity muzyk, autor podręcznika opowiadającego, na czym polega gra w zespole rockowym – Rockstar Guitar Course. Członkami jury będzie Adam Fulara, będący mistrzem tappingu oburęcznego oraz redaktor naczelny serwisu TopGuitar i wykładowca Katedry Sztuki Muzycznej Akademii Pomorskiej w Słupsku dr Dariusz Domański.

Najważniejsze zasady prezentujemy tutaj, ale po szczegóły odsyłamy na stronę https://zamek.swidwin.pl/
W konkursie mogą brać udział gitarzyści urodzeni po roku 1997. Konkurs dotyczy solistów gitarzystów, solistów basistów oraz zespołów.

Soliści są zobowiązani do przesłania dwóch utworów z podkładem lub bez, w tym jednego obowiązkowego, który skomponował Rowan J Parker (pliki muzyczne i nutowe do pobrania). W grupie solistycznej będą do wyboru dwie możliwości – wybieramy udział jako zaawansowani lub początkujący. W składzie zespołów mogą być różne rodzaje gitar, ale elektryczna jest obowiązkowa! W przypadku zespołu rockowego w instrumentarium może być perkusja, klawisze lub inne instrumenty. Maksymalny skład to kwint. W tej kategorii nie ma narzuconego repertuaru.

Więcej informacji na stronie TopGuitar oraz pod linkiem I Ogólnopolski Konkurs CZARY GITARY – Świdwin 22-23 IV 2022 – Świdwiński Ośrodek Kultury – Zamek (swidwin.pl)

A na zachętę viralowy filmik a Alaną Alberg – tak właśnie powinno wyglądać zgłoszenie basistów/basistek do konkursu.

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.