Nowości

Jason Newsted zagra na Impact Fest 2013

Jason Newsted, były basista grupy Metallica zagra 5 czerwca podczas drugiego dnia Impact Fest 2013. Będzie to pierwsza wizyta muzyka w Polsce od 1999 r. Tym razem przyjedzie wraz ze swoim solowym zespołem, który w styczniu wydał pierwszą EP-kę zatytułowaną “Metal”.

Jason Newsted, który grał w Metallice w latach 1987-2001, zaprezentuje swój nowy zespół, zwący się po prostu Newsted. Grupa zadebiutowała w styczniu czteroutworową EP-ką „Metal”, bardzo przychylnie odebraną przez fanów i krytyków, którzy okrzyknęli ją powrotem do czystego heavy metalu. – Chciałem nagrać utwory szybkie i brzydkie, jak dawna Metallica z czasów „Kill ’em All” czy „Ride the Lightning” – zapewnia. Co ciekawe, Jason Newsted jest w zespole nie tylko basistą, ale i wokalistą. Skład uzupełniają perkusista Jesus Mendez Jr i gitarzysta Jessie Farnsworth.

Od czasu odejścia z Metallki Newsted nagrywał i występował między innymi z Ozzym Osbournem, Voivod i supergrupą Rock Star Supernova, współtworzył też projekty Echobrain i Papa Wheelie. W 2011 roku wziął udział w sesji nagraniowej singla „Who Cares”, obok między innymi Iana Gillana z Deep Purple i Tony’ego Iommiego z Black Sabbath.

Skład Impact Feti 2013:

4 czerwca:
RAMMSTEIN
SLAYER
KORN
BEHEMOTH
AIRBOURNE
MASTODON
GHOST
LOVE AND DEATH

5 czerwca:
THIRTY SECONDS TO MARS
PARAMORE
STEREOPHONICS
NEWSTED
ASKING ALEXANDRIA
IAMX
NEGRAMARO

jason newsted metal

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.