BasiściNowości

Sławek “Mortifer” Archangielskij z Hate nie żyje

W nocy z 5 na 6 kwietnia zmarł Sławek “Mortifer” Archangielskij, basista death metalowej grupy Hate. 10 kwietnia skończyłby 28 lat.

Sławek “Mortifer” Archangielskij dołączył do Hate i nagrał z zespołem dwie płyty “Erebos” (2010) oraz “Solarflesh – A Gospel of Radiant Divinity” (2013). Udzielał się także w grupach Saltus oraz Naumachia.

Grupa Hate wydała oświadczenie, w którym przybliża okoliczności śmierci Mortifera:

Dziś w nocy z 5-go na 6-go kwietnia w pobliżu miasta Munchberg w Niemczech, odszedł niespodziewanie nasz przyjaciel, wieloletni basista i najlepszy towarzysz Sławek „Mortifer” Archangielskij. Po koncercie w Stuttgarcie, Sławek poszedł spać i już się nie obudził. Znaleźliśmy go nad ranem bez znaków życia. Próba reanimacji przez wezwane natychmiast służby medyczne okazała się nieskuteczna. Dokładną przyczynę śmierci określą wyniki autopsji. W wyniku zaistniałej sytuacji, postanowiliśmy przerwać trasę koncertową i wracać do kraju. Złożyliśmy wyczerpujące zeznania w obecności niemieckiej policji. Jesteśmy zdruzgotani i zszokowani śmiercią naszego przyjaciela. Łączymy się w bólu z rodziną Sławka i wszystkimi bliskimi mu osobami.

Adam, Konrad, Stanislaw, Daniel /HATE

slawek mortifer archangielskij

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.