Nowości

Esperanza Spalding i bardzo przemyślany utwór “Formwela 10”, zapowiadający nowy album

Dlaczego utwór jest przemyślany? Otóż Esperanza jest chyba najbardziej analityczną songwriterką, bo nadchodzącą płytę komponowała we współpracy z… naukowcami. Jednocześnie jej muzyce nie można odmówić tego, że ma duszę. Jest więc fizys i psyche, serce, ale i szkiełko i oko. Sprawdźmy, co przygotowała dla nas tym razem.

 

Jak pisaliśmy już w serwisie TopBass, Esperanza kontynuuje wyjątkowe, odważne podejście do tworzenia i wydawania nowej muzyki, co objawiło się m.in. w postaci Songwrights Apothecary Lab. Jest to projekt z wyselekcjonowanymi, nowymi utworami, które wyrosły ze współpracy Esperanzy z innymi muzykami, ale także naukowcami, którzy w ciągu ostatnich lat badali lecznicze właściwości muzyki i możliwości ich adaptacji do muzyki popularnej.

Zgodnie z tymi wytycznymi Spalding wydała wcześniej pakiet Triangle, czyli trzy nowe utwory o nazwach „formwela 1”, „formwela 2” z udziałem Ganavyi i „formwela 3”. Jak podaje artystka “nowe piosenki zostały napisane  porozumieniu z muzykoterapeutami i neuronaukowcami.” Jak łatwo się domyślić, “Formwela 10” został napisany w podobnych okolicznościach.

Songwrights Apothecary Lab” ukaże się 24 września nakładem Concord. Płyta zawiera 12 utworów muzycznych, stworzonych i nagranych w ciągu ostatnich kilku miesięcy w wielu lokalizacjach. Każda piosenka oraz dołączona notatka prasowa, została zaprojektowana tak, aby wywrzeć zamierzony wpływ na słuchacza i odpowiedzieć na pytanie: „Po co ci ta piosenka?” Esperanza naprowadza więc słuchaczy wskazówką, że “Formwella 10” została stworzona „dla opłakiwania konsekwencji, stawania się bardziej wyczulonym i rozpuszczania własnych tendencji romantyczno-uprawniających”.

Cóż… Posłuchajmy zatem. 

Esperanza Spalding “Formwela 10”

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.