Audio

Bass Anthology vol.1 – składanka artystów pod egidą Markbass

Nie byłoby w tej składance nic ciekawego, gdyby nie pewien drobny fakt. Mamy tutaj na jednej płycie szesnastu wybitnych współczesnych basistów i basistek, którzy użyczyli swoich utworów tworząc jedyny w swoim rodzaju tygiel gatunków, stylów, technik, produkcji i muzycznych wizji.

 

Wśród basistów zaproszonych do kompilacji Bass Anthology znaleźli się Ida Nielsen, Michael Manring, Reggie Washington, Federico Malaman, Pascal Mulot, Dominique Di Piazza, Benoit Vanderstraeten, Dario Deidda, Kevin Reveyrand, Romain Labaye, Leo Chazallet, Noe Berne, Vince Lam, Francois C. Delacoudre, Emeline Fougeray oraz Olivier Carole.

Nawet jeśli części z tych artystów nie znacie, polecamy Waszej uwadze tę płytę, bo potrafi ona zaskakiwać i co najważniejsze znajduje się na niej bardzo wiele muzycznego dobra. Produkcje są różne, style odmienne, ale wykonanie wszystkich utworów pozostaje na najwyższym poziomie.

Płyta wszyła pod egidą m.in. marki Markbass, bo, jak nietrudno się domyślić, wielu spośród wymienionych wykonawców jest użytkownikami bądź też wręcz endorserami sprzętu tej marki. Polecamy ją Waszej uwadze.

Cały album jest do odsłuchania poniżej:

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.