BasiściAudio

„The Omnichord Real Book” – nowy album Meshell Ndegeocello już dostępny

Do serwisów cyfrowych i na sklepowe półki trafiła nowa płyta Meshell Ndegeocello zatytułowana „The Omnichord Real Book”. Jest to pierwszy album tej basistki i wokalistki wydany nakładem kultowej wytwórni Blue Note.

„The Omnichord Real Book” nagrany przez amerykańską multiinstrumentalistkę, wokalistkę i autorkę tekstów Meshell Ndegeocello to wizjonerski, ekspansywny, inspirowany jazzem album, który wyznacza początek nowego rozdziału w karierze artystki. Po wydaniu w 2018 roku albumu „Ventriloquism” wypełnionego coverami, Meshell powraca z nowym, oryginalnym materiałem, który nawiązuje do jej muzycznych korzeni. Na krążku będącym jej debiutem w Blue Note Records pojawiło się szerokie grono gości specjalnych, w tym Jason Moran, Ambrose Akinmusire, Joel Ross, Jeff Parker, Brandee Younger, Julius Rodriguez, Mark Guiliana, Cory Henry, Joan As Police Woman czy Thandiswa. Producentem płyty jest z kolei Josh Johnson.

Sama artystka mówi o niej tak:

Ten album opowiada o tym, jak postrzegamy stare rzeczy w nowy sposób. Wszystko potoczyło się tak szybko, kiedy zmarli moi rodzice. W mgnieniu oka zmieniłam swoje spojrzenie na wszystko i na siebie. Kiedy przeszukiwałam pozostałości ich wspólnego życia, znalazłam swój pierwszy Real Book, ten, który dał mi ojciec. Odnalazłam płyty, których słuchałam dorastając, ucząc się i pamiętając. Moja mama obdarzyła mnie swoim bólem, noszę w sobie tę melancholię, która definiowała jej doświadczenie, a z kolei moje doświadczenie tego, co nazywa się życiem. To ono wzywa mnie do zanurzenia się w mojej wyobraźni i wsłuchania się w muzykę.

Strona internetowa: www.meshell.com

zdjęcie główne: fot. Charlie Gross / mat. prasowe Universal Music Polska

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.