Basiści

Pierwsze od 12 lat wspólne nagranie Flea i Johna Frusciante

Niezbadane są wyroki losu, który układa nas na planszy i decyduje kiedy z niej spadniemy. Niektórym udaje się jednak na nią powrócić nawet po strąceniu. Tego właśnie doświadczył John Frusciante, który ewidentnie wrócił do gry. Razem z Flea  wspólnie nagrali pierwszy od ponad dekady kawałek.

 

O nadchodzącym nowym albumie Red Hot Chili Peppers na razie przycichło, ale mamy za to przedsmak współpracy. Flea i John nagrali cover zespołu Gang Of Four na wyjątkową składankę poświęconą tej kapeli – “The Problem of Leisure: A Celebration of Andy Gill and Gang of Four”.

Nagrywało na nią wielu artystów, ale chyba najbardziej interesująca współpraca miała miejsce przy nagraniu kawałka “Not Great Men“. Jak powiedział Flea: To był akt miłości. Ja, John i dzieci poszliśmy i daliśmy ognia w tych kilka dni w surowym stylu. John i ja nie nagrywaliśmy razem od około dwunastu lat. To było zabawne jak cholera. Niech żyje Gang Of Four, niech żyje Andy Gill

John i ja nie nagrywaliśmy razem od około dwunastu lat. To było zabawne jak cholera

Więcej przeczytacie na stronie TopGuitar!

 

Flea And John Frusciante “Not Great Men”

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.