BasiściAudio

Marcin Majcherek i jego nastrojowa, mocno basowa płyta “Within”

Kolejna solowa płyta polskiego basisty młodego pokolenia. Niech te dźwięki ukoją nasze skołatane serca i dadzą wytchnienie zmysłom atakowanym milionami bodźców. To muzyka na wieczór w wygodnym fotelu i z lampką wina w dłoni.

 

Oto co o tym albumie napisał nam sam Marcin Majcherek: “‘Within” jest podróżą do mojego wnętrza. To płyta będąca spokojną odpowiedzią na burzliwe czasy. Większość kompozycji jest instrumentalna, lecz są również utwory z pięknymi tekstami, poruszającymi bardzo istotne i aktualne tematy.”

‘Within” jest podróżą do mojego wnętrza. To płyta będąca spokojną odpowiedzią na burzliwe czasy. Większość kompozycji jest instrumentalna, lecz są również utwory z pięknymi tekstami, poruszającymi bardzo istotne i aktualne tematy

Album jest bardzo różnorodny stylistycznie: od utworów bardzo rytmicznych do zupełnie ambientowych. Autor określa swój styl chill-jazzem. Bardzo ważnym aspektem tworzenia była improwizacja, która pozwoliła artyście na najczystszą formę ekspresji. 

Skład:
Marcin Majcherek – gitary basowe, pianino, gitara akustyczna,

Marcin Mały Górny – mix, mastering, syntezatory

Piotr Żaczek – fretless, Stradi Zaq Symphony
Anna Maria Micińska – syntezatory
Marta Wajdzik – saksofon altowy
Klaudia Marzec – wokal, tekst
Luiza Kliś – wokal, tekst
Daria Pol – wokal, tekst
Wiktoria Bialic – perkusja
Filip Krzysztoporski – instrumenty perkusyjne, cajon
Małgorzata Dziewa – szata graficzna
Tim Brombley – teksty

Cały odsłuch poniżej, polecamy!

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.