Nowości

29 Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia

Pomimo przedłużenia obostrzeń związanych z pandemią, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy utrzymuje termin 29. Finału WOŚP, czyli 31 stycznia.

 

Finał akcji został przełożony ze względu na przedłużenie obostrzeń, które zostały wprowadzone, by zminimalizować transmisję wirusa covid19. Czy ten przedłużający się lockdown to decyzja słuszna, nie nam tu oceniać, choć każdy ma już jakąś wiedzę i wiele wątpliwości na ten temat. Najważniejszą informacją jest jednak to, że 29. Finał WOŚP odbędzie się bez względu na dalsze decyzje władz.

“Grać będą z nami wolontariusze z 1362 sztabów w Polsce i na całym świecie! Centrum tego orkiestrowego świata stworzymy w samym sercu Warszawy, skąd prowadzić będziemy transmisję telewizyjną, dzięki której poinformujemy o efektach zbiórki funduszy na zakup nowoczesnych urządzeń medycznych dla oddziałów laryngologicznych i diagnostyki głowy. Nasze studio zorganizujemy tak jak zrobiła to Telewizja Polska organizując zabawę sylwestrową (i bez wynajętych statystów!) – a nawet z jeszcze lepszym zabezpieczeniem medycznym, bo mamy ogromne doświadczenie tworzenia od 20 lat szpitala polowego na naszym festiwalu Pol’and’Rock Festival (dawniej Przystanek Woodstock) i szkolenia od ponad 20 lat w udzielaniu pierwszej pomocy – Pokojowy Patrol!” – podaje w swoim wpisie Jurek Owsiak.

fot. Lucyna Lewandowska

W 29. Finale uczestniczyć będzie blisko 120 tysięcy wolontariuszy, zarejestrowanych w 1362 Sztabach (w tym 79 poza granicami kraju). Każdy ze Sztabów, poza materiałami niezbędnymi do przeprowadzenia zbiórki, otrzyma od Fundacji WOŚP i jej partnerów środki zapewniające bezpieczeństwo w trakcie kwesty.

29. Finał WOŚP to już drugie duże wydarzenie organizowane przez WOŚP w reżimie sanitarnym. Przypomnijmy, że w wakacje Fundacja zorganizowała Najpiękniejszą Domówkę Świata, czyli 26. Pol’and’Rock Festival w wydaniu online. Festiwal zrealizowano w studiu telewizyjnym na obrzeżach Warszawy, wstęp do środka, poza obsługą, miała ograniczona liczba zgłoszonej wcześniej publiczności. Zdało to egzamin bo nie odnotowano wzrostu zakażeń koronawirusem wśród uczestników wydarzenia.

fot. Łukasz Widziszowski
Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.