Basiści

Zespół The Q wydał debiutancką płytę “Zostań i bądź”. Na basie zagrał Maciej Warda

Redaktor serwisów TopGuitar i TopBass, Maciej Warda, który jest z nami od samego początku, wydał z zespołem The Q bardzo ciekawą płytę „Zostań i bądź”. Warda zagrał na gitarze basowej, a także współprodukował ten album. Muzyka zespołu jest bardzo eklektyczna, czerpie z gatunków soul, jazz, pop oraz rock, a na płycie wystąpiło wielu gości w tym gitarzysta Krzysztof „Puma” Piasecki oraz Urszula Dudziak.

 

The Q to konstelacja utworzona wokół jednego z liderów trójmiejskiej sceny – Macieja Łyszkiewicza. Łyszkiewicz zebrał pod szyldem The Q gdyńskich muzyków, nie związanych wcześniej z jego projektami No Limits, Łyczacza, czy Leszcze. Na gitarze basowej gra Maciej Warda (ex-Farba oraz Big Jack Band Jacka Siciarka), a na perkusji Sławek Dumański (John Leysner Group). To podstawowy skład zespołu, który zaprasza do współpracy innych muzyków i wokalistki. Na płycie “Zostań i bądź” gościnnie wystąpili m.in. Krzysztof “Puma” Piasecki na gitarze, Dariusz Herbasz na saksofonie i niepowtarzalna Urszul Dudziak.

Maciej Warda powiedział o albumie „Zostań i bądź”: „Ta płyta rodziła się w trudnym okresie. Zaczęliśmy ją nagrywać jeszcze w innym świecie. W 2019 roku, przed pandemią, nikt nie wyobrażał sobie, że nagle zostaniemy zamknięci w domach, a wszystkie koncerty i wydarzenia kulturalne zostaną odwołane. Niełatwo było spotykać się w tym czasie w tak dużym gronie, jakie wymyśliliśmy sobie do tego albumu. Ostatecznie udało się połączyć wiele różnych muzycznych talentów, ponieważ ideą tej płyty od początku było wyzwolenie muzycznej synergii wynikającej z różnych osobowości artystów zaproszonych do nagrań. Skończyliśmy produkcję po już w trakcie wojny Rosji z Ukrainą i ponownie świat stanął na głowie…”

Płyta do kupienia TUTAJ

Odsłuch:

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.