Sprzęt

Markbass Little Mark 58R – flagowy włoski wzmacniacz basowy

Lampowo – tranzystorowa technologia wyciska z tej głowy 500 Watt mocy, więc z kolumnami, które można podpiąć, możemy nią pozamiatać całkiem duże sceny. I nie przejmujmy się, że w dzisiejszych czasach prawie wszyscy grają z „uchem” – basiści to trochę inny gatunek i mamy prawo czuć wiatr w nogawkach. Oczywiście gdyby chodziło tylko o moc, nie byłoby w ogóle o czym pisać – w przypadku Little Mark 58R moc to tylko preludium do całej symfonii zalet.

 

Przypomnijmy, że oferta wzmacniaczy basowych o symbolu MB58R obejmuje nie tylko naszą głowę, ale także 8 modeli typu combo, opartych na tym wzmacniaczu. To, co przy tym projekcie wykonał Markbass, pozwoliło marketingowcom marki napisać: „Seria MB58R jest kolejnym przykładem tego, że jesteśmy zawsze o krok przed innymi w innowacjach używających najnowocześniejszych technologii. Po raz kolejny Marco De Virgiliis ze swoją pionierską duszą zdołał stworzyć tę nową serię produktów, które (…) naprawdę rozwiązał zagadnienie brzmienia i mocy w porównaniu z mobilnością”.

Jesteśmy zawsze o krok przed innymi w innowacjach używających najnowocześniejszych technologii

Brzmienie

Mamy tu w zasadzie to, co lubimy w Markbasie najbardziej. Totalnie hi-endowy sound, wznoszący na wyżyny brzmienia nawet średniej klasy wiosła. Dowód? Gdy podepniemy pod ten wzmak choćby Sire V7, to nagle okazuje się, że ton Richarda Bony w zasadzie jest w naszym zasięgu. Gdy podepniemy basówkę Markbass Kilimanjaro, czy tym bardziej Gloxy, mamy wrażenie znalezienia Świętego Graala. To są moje subiektywne odczucia, ale w głębinach internetu wyszukać można setki podobnych opinii.

Więcej przeczytacie w teście opublikowanym na portalu TopGuitar

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.