Sprzęt

Wzmacniacz Markbass Nano Mark II – test

Na stronie serwisy TopGuitar ukazał się test/prezentacja malutkiego wzmacniacza basowego Markbass Nano Mark II. Jak się okazuje, to, ze jest mały nie musi oznaczać jakichś półśrodków, czy opcji “minimum”. Okazuje się, że jest to pełnoprawny head, który potrafi napędzić sporą kolumnę, a co za tym idzie, poradzić sobie nie tylko w domu, ale i na scenie!

 

Nie można powiedzieć, że nastąpił jakiś wysyp malutkich, kompaktowych główek basowych, ale praktycznie każda znacząca firma zajmująca się produkcją wzmacniaczy basowych ma już w swojej ofercie taki lub podobny sprzęt. Jednocześnie nie widać tutaj wielkiego wyścigu innowacji, bo z samego założenia taki wzmacniacz ma być prosty, funkcjonalny i przede wszystkim ultra mobilny. Te wszystkie cechy posiada testowany Nano Mark II, tyle, że Marco de Virgiliis nie byłby sobą, gdyby na tym poprzestał…

Head, jak przystało na obieżyświata, waży jedynie 1.45 kg, a oferowana przez nie go moc to 300 W RMS na 4 Ohmach i 150 W RMS przy 8 Ohmach. Niewielka basowa głowa ma wymiary 200 × 210 × 53 mm, zatem pod tym względem jest typowym „pocket ampem”, ale wiatrak zamontowany na prawym boku chassis, sugeruje jednak, że to poważny sprzęt.

Poza sekcją korekcji, na panelu frontowym wzmacniacza znajdziemy instrumentalne gniazdo wejściowe, pokrętła Gain i Master oraz włącznik zasilania. Z tyłu zaszła jedna zmiana, gdyż zamiast wyjścia do tunera w nowym modelu pojawiło się wejście dla kontrolera nożnego. Przy jego pomocy możemy aktywować/dezaktywować filtr Flat/Scooped. Co ciekawe, jeśli nie mamy footswitcha, nic straconego. Firmowo wsadzona jest tam zaślepka, będąca w zasadzie wtykiem typu duży jack, który po wyciągnięciu… zmienia charakterystykę brzmieniową wzmacniacza ze Scooped na Flat. Ten jack jest jedynie półśrodkiem, który zabezpiecza szczęśliwego nabywcę do czasu zakupu footswitcha i daje czas na zastanowienie, które brzmienie będzie dla nas bardziej użyteczne.

Więcej przeczytacie na stronie TopGuitar

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.