Basiści

Flea gra hymn USA na meczu Los Angeles Lakers. Przester zmienił wiele w tym występie

Nie każdy wie, że Flea jest wielkim fanem Los Angeles Lakers. To nie pierwszy raz, kiedy basista Red Hot Chili Peppers wykonał hymn USA dla tej drużyny, a także jej fanów. Posłuchajmy wyjątkowej interpretacji tego tematu, która przywodzi na myśl słynny hendrixowski “Star Spangled Banner”.

 

Dzięki temu wykonaniu Flea był w centrum uwagi podczas uroczystości przed meczem. Hymn wykonał oszałamiająco, najpierw grzecznie, dodając akordy na cleanach, potem szalenie improwizując na przesterze i w swoim stylu.

Szybkie spojrzenie na Flea z tamtej chwili nie pozostawia wątpliwości, wobec której drużyny jest lojalny – pojawił się ze swoim filetowym Fenderem, ozdobionym znakami Lakers, a na ramieniu można zobaczyć nabazgrane słowa „Go Lakers”.

Na Tweeterze przy filmiku napisał: „Powiedziałem Kareemowi [Abdul-Jabbarowi – legendzie LA Lakers], że zagram ten riff Charliego Parkera w drugiej zwrotce (po wciśnięciu pedału fuzz).”

 

https://youtu.be/nvsZaaYkSFY

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.