NowościSprzęt

Wzmacniacz Fortec Head 400 od Hand Box

Fortec Head 400, nowy produkt firmy Hand Box, to dwukanałowy wzmacniacz typu head o mocy 400 W/4 Ohm, przygotowany dla basistów i kontrabasistów poszukujących sprzętu nagłaśniającego niedużego, wszechstronnego, a jednocześnie jakościowo z najwyższej półki.

Projektanci wzmacniacza nawiązali do kultowego już dziś wzmacniacza rodem z zachodniej granicy o nazwie Regent 60.

Fortec Head 400 na płycie czołowej ma dwa niezależne kanały wejściowe: electric channel i acoustic channel, różniące się brzmieniem i funkcjonalnością, oraz zbiorczy kanał master.

Electric channel charakterem brzmieniowym bardziej dopasowany jest do basówek elektrycznych. Ma dwa gniazda wejściowe typu jack 1/4” o różnych czułościach (hi/low). Do korekcji barwy dźwięku służy czteropasmowy korektor bass/low-mid/hi-mid/treble oraz zespół filtrów aktywnych bottom/contour/presence.

Acoustic channel zaprojektowany został z myślą o instrumentach elektroakustycznych. Ma niezależne symetryczne wejście mikrofonowe typu XLR z zasilaniem +48 V (phantom), przydatnym do zasilania mikrofonów pojemnościowych, oraz wysokoimpendancyjne wejście instrumentalne typu jack 1/4” ze skokową regulacją czułości (hi/low) specjalnie zaprojektowane do współpracy z różnymi przystawkami występującymi w instrumentach, w tym z piezoceramicznymi. Korekcja barwy realizowana jest za pomocą czteropasmowego korektora bass/low-mid/hi-mid/treble.

Master channel wyposażony został w wyjście liniowe (line out) typu XLR z funkcją skokowej regulacji poziomu sygnału (0/–6 dB) oraz w przycisk sposobu podłączania masy ground lift. Gniazdo typu jack 1/4” z opisem tuner służy do podłączania zewnętrznych urządzeń przeznaczonych do strojenia instrumentów. Czerwona lampka typu LED z opisem clip jest wskaźnikiem osiągania pełnej mocy stopnia końcowego. Większa lampka z opisem power informuje o włączeniu urządzenia do sieci i gotowości do pracy.

Na panelu tylnym znajdują się gniazdo sieciowe ~230 V, gniazdo bezpiecznika sieciowego oraz włącznik sieciowy. Dwa równolegle spięte gniazda speakon służą do podłączania zewnętrznych zestawów głośnikowych o łącznej impedancji nie mniejszej od 4 Ohm. Szeregowa pętla efektów (efect loop) z gniazdami typu jack 1/4” (send/return) przyporządkowana jest do kanału acoustic channel. Na płycie tylnej zamocowany jest dwubiegowy, sterowany elektroniczne wentylator, służący do wymuszonego chłodzenia elementów końcówki mocy.

Kanały wejściowe urządzenia wyposażone zostały w symulatory brzmienia lampowego wykonane na specjalnie dobieranych tranzystorach typu Fet.

Stopień końcowy wykonany jest w technologii Mos-Fet z zastosowaniem specjalnych tranzystorów mocy dedykowanych do konstrukcji audio. Sztywny zasilacz gwarantujący odpowiednią moc i dynamikę, oparty jest na wydajnym transformatorze toroidalnym oraz kondensatorach elektrolitycznych wielkiej pojemności.

Producent: www.handbox.pl

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.