Video

Wyjątkowy świąteczny koncert The Wooten Brothers

Nie tak często zdarza się, szczególnie podczas pandemii, żeby wszyscy bracia Wooten zebrali się razem, przećwiczyli materiał i zagrali koncert. Tym bardziej cieszy to ich spotkanie, bo udostępnione teraz zostało dla wszystkich za darmo.

 

Koncert świąteczny rządzi się własnymi prawami, dlatego panowie poprzetykali go wspomnieniami ze swojej przeszłości, których słucha się całkiem przyjemnie. Bracia Wooten grają jak natchnieni, korzystając z całej palety brzmień dostępnych w formacie kwartetu grającego soul/jazz, włączając w to brzmienia akustyczne (fortepian, kontrabas), elektroniczne (syntezator, vocoder) i popisy wokalne (!).

Bracia spotkali się, aby świętować okres Bożego Narodzenia 2020 i trzeba przyznać, że tą muzyką wlewają nadzieję w nasze serca. Jest tu dużo pozytywnej energii, mało popisów wirtuozerskich, za to dużo amerykańskiej muzycznej tradycji, której Wooten Brothers są bez wątpienia częścią.

Jak możemy zobaczyć Regi, Roy, Joseph i Victor świętowali ten czas muzyką, wspomnieniami, a nawet krótkimi muzycznymi prezentacjami, odkrywającymi ich warsztat, a nawet domowe muzykowanie z dziećmi.

Odbyło się to 31 grudnia 2020 za pośrednictwem transmisji na żywo na Facebooku. Koncert miał miejsce się w Nashville, w Rudy’s Jazz Room, nazwanego tak na cześć ich zmarłego brata, grającego na saksofonie, Rudy’ego Lovella Wootena.

Ci, którzy chcą poczuć się częścią rodziny Wootenów oglądają całość, a ci, którzy chcą od razu solówki Victora, przewijają do 37:25

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.