Nowości

Tech 21 zapowiada specjalną wersję SansAmp Bass Driver DI

Z okazji przypadającej w tym roku 30. rocznicy premiery basowego preampu / di-boksa SansAmp Bass Driver DI, firma Tech 21 postanowiła wprowadzić na rynek jubileuszową wersję tego urządzenia. Specjalny model będzie dostępny w ograniczonej liczbie egzemplarzy, a na rynku ma się pojawić w czerwcu br.

Od momentu premiery w 1994 roku, SansAmp Bass Driver DI szybko znalazł uznanie w oczach basistów, stając się częścią ich arsenału. Co więcej, urządzenie to trafiło także na wyposażenie studiów nagraniowych w różnych częściach świata. Za sprawą zdobytej popularności, model ten stał się podtawą dla opracowania kilku innych urządzeń, a niespełna dekadę temu sam został poddany liftingowi. W wersji v2 z 2016 roku pojawiło się kilka nowych funkcji zwiększających możliwości tej basowej „kostki” i właśnie ne niej bazuje jubileuszowa, limitowana wersja SansAmp Bass Driver DI. Zapowiadany model będzie wyróżniał się obudową z anodowanego aluminium i metalowymi główkami potencjometrów.

Okolicznościowa wersja preampu / di-boksa oferować będzie te same elementy kontroli co model standardowy, w tym 3-pasmowy korektor pracujący w zakresie ±12 dB i dający możliwość zmiany częstotliwości granicznej dla pasm BASS i MID. Skorzystać też będziemy mogli z pokręteł DRIVE i PRESENCE oraz potencjometru BLEND, przy pomocy którego można ustalać proporcje między sygnałem z instrumentu a symulacją SansAmp. Tak jak inne urządzenia wykorzystujące tę firmową technologię emulowania brzmienia wzmacniaczy, także to charakteryzować się będzie w pełni analogowym torem sygnałowym.

Poza wejściem instrumentalnym, jubileuszowa wersja SansAmp Bass Driver DI oferuje trzy gniazda wyjściowe. Jedno z nich (PARALLEL OUT) jest połączone równolegle z wejściem, a pozostałe to symetryczne wyjście typu XLR z tłumikiem -20 dB i zasilaniem Phantom oraz wyjście typu jack 1/4” z możliwością podbicia sygnału (+10 dB). Do regulacji poziomu wyjść XLR i jack 1/4” służy pokrętło LEVEL. Całości dopełnia przełącznik nożny oraz gniazdo dla zewnętrznego zasilacza. Do zasilania można też używać baterii.

Tak jak standardowa wersja SansAmp Bass Driver DI, także ta jubileuszowa będzie mogła być wykorzystywana w różnych konfiguracjach i pełnić różną rolę. Można go używać ze wzmacniaczem jako preampu lub efektu basowego albo podpiąć do końcówki mocy. Urządzenie to sprawdzi się także w innych sytuacjach pozwalający wysyłać sygnał bezpośrednio do miksera czy rejestratora audio.

PRODUCENT: www.tech21nyc.com

DYSTRYBUTOR: www.sound-service.eu

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.