Nowości

SLB300PRO – nowy kontrabas elektryczny firmy Yamaha

W ofercie firmy Yamaha pojawił się nowy kontrabas elektryczny z serii Silent Bass – SLB300PRO. Jest to nowy flagowy model bazujący na instrumencie zaprezentowanym dwa lata temu, w którym wprowadzono kilka zmian względem tamtego instrumentu.

SLB300PRO charakteryzuje się korpusem ze świerku i mahoniu, w którym wycięto specjalne komory, podstrunnicą i strunociągiem z hebanu, szyjką ze wzorzystej odmiany klonu (Curly Maple) oraz bukową „ramą”. W ulepszonym klonowym mostku zastosowano technologię A.R.E., a zmiany wprowadzono również w odniesieniu do kluczy czy zaczepu strun. Nowy kontrabas elektryczny marki Yamaha wykorzystuje przetwornik piezo oraz preamp SRT Powered System oferujący m.in. możliwość wybrania jednej z trzech emulacji mikrofonu. Do dyspozycji mamy też 2-pasmowy korektor oraz regulację głośności i proporcji między wbudowanym pickupem a symulacją mikrofonu.

Więcej informacji na temat SLB300PRO znajdziecie w artykule dostępnym pod adresem https://muzyk.net/yamaha-slb300pro-nowy-kontrabas-elektyczny/.

PRODUCENT: pl.yamaha.com

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.