Basiści

Billy Sheehan w nowym projekcie Skills. Słuchamy debiutanckiego singla “Stop the World”

Jak czytamy w informacji prasowej wytwórni Frontiers, gwiazda gitary elektrycznej Night Ranger, Brad Gillis, połączył siły z wirtuozem gitary basowej Mr. Big, Billym Sheehanem, w zupełnie nowym projekcie o nazwie Skills. Zespół zapowiada swój debiutancki album studyjny “Different Worlds”.

 

Na czele grupy stoi Renan Zonta, wokalista brazylijskiego zespołu rockowego Electric Mob. Sam projekt jest pomysłem prezesa Frontiers i dyrektora A&R Serafino Perugino, który był “zdumiony” zdolnościami wokalnymi Zonta, kiedy po raz pierwszy go usłyszał. Wiedząc, że Zonta jest fanem klasycznego rocka lat 80-tych, Perugino postanowił połączyć go z rockowymi gigantami tamtej epoki. W ten sposób do grupy przyjęto gitarzystę Brada Gillisa (Night Ranger), basistę Billy’ego Sheehana (Mr. Big) i perkusistę Davida Huffa (David and the Giants).

Album ukaże się 13 maja nakładem wytwórni Frontiers Music Srl, a kwartet zaprezentował właśnie pierwszy singlem z albumu, którym jest “Stop the World”. Mamy tu wszystko, czego można oczekiwać od projektu opisującego siebie jako wehikuł, który “łączy świat starego i nowego hard rocka” – gitara od razu dominuje, ale sekcja dokłada do pieca najlepiej jak umie. Słuchamy!

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.