Nowości

Salon Jazzowy w Pałacu Szustra: Voice & Bass with Drums Duo

Dariusz Ziółek – gitara basowa, scat
Grzegorz Poliszak – perkusja

Koncert dwóch muzycznych osobowości, wirtuozów swoich instrumentów, a także muzycznych – i nie tylko – przyjaciół. Na co dzień stanowią sesję rytmiczną w niezliczonej ilości zespołów, sesji nagraniowych i projektów. W Salonie Jazzowym 19 listopada wystąpią z autorskim programem przygotowanym na gitarę basową, perkusję i głos. Będzie to pełen humoru jazzowy wieczór z niecodziennymi aranżacjami.

Dariusz Ziółek – wszechstronny muzyk, gitarzysta basowy, pianista, wokalista, kompozytor i aranżer. Zadebiutował na scenie w 1985 roku na festiwalu Jazz Jantar w zespole Zbigniewa Namysłowskieg…o. Swoją pierwszą płytę nagrał z big-bandem Zygmunta Kukli. Współpracował z najwybitniejszymi muzykami bluesowymi i jazzowym, między innymi z Ireneuszem Dudkiem, Andrzejem Zauchą, Leszkiem Możdżerem, Markiem Soskinem, Lorą Szafran, Krystyną Prońko i Ewą Urygą. W 2000 roku stworzył swój pierwszy autorski projekt: grupę D-Bass z Ireneuszem Głykiem na wibrafonie i Zbigniewem Lewandowskim na perkusji. W 1999 roku nagrał z Grzegorzem Kapołką płytę “Blue Blues”, a jej kontynuacją była płyta “Blue Blues II” z udziałem m.in. Tomasza Stańki, nagrodzona tytułem “Najlepszej gitarowej płyty bluesowej 2001 roku”. W 2001 roku wydał pierwszą płytę solową “4 BASS”, na której znalazło się 10 standardów jazzowych zagranych wyłącznie na gitarze basowej. Za tę płytę Darek otrzymał nagrodę specjalną czasopisma “Gitara i Bas”. W 2005 roku nagrał firmowaną przez liderów grupy “Krzak” płytę “3. Numer”, uznaną za najlepszą gitarową płytę rockową. W roku 2007 wydał drugą autorską płytę ” Voice’n’Bass”. Kolejne nagrania to CD “Blue Blues III”, nagrana z Grzegorzem Kapołką (nominacja do nagrody Fryderyka), “Jedno spojrzenie” – najnowsza płyta Ewy Urygi oraz “4 basy” z zespołem Krzak. Jest współpracownikiem czasopisma “Top Guitar”.

Grzegorz Poliszak – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego w Katowicach. Perkusista wykonujący różne rodzaje muzyki: jazz, funk, fusion, blues, pop, rock, reggae, folk.

Na stałe gra z artrystami: Olga Bończyk, Jan Trebunia-Tutka, Trebunie Tutki, Ewa Uryga, Grzegorz Kapołka.
Współpracował bądź współpracuje z: Piotr Bukartyk, Marcin Pospieszalski, Halina Frąckowiak, Ryszard Rynkowski, Edyta Górniak, Jorgos Skolias, Krzysztof Herdzin, Justyna Steczkowska, Krzysztof Kiliański, Natasza Urbańska, Grażyna Łobaszewska, Paweł Tomaszewski, Zbigniew Wodecki

19 listopada, godz. 19.30
Ul. Morskie Oko 2, Warszawa

bilet normalny 10 zł
ulgowy 5 zł

Dariusz Ziolek Grzegorz Poliszak

mat.pras.

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.