Nowości

Pearl Jam pozywa zespół grający ich covery

Jak się okazało, nie wszyscy umieją zachować twarz podczas sytuacji kryzysowych. To prawda, że nie jest lekko i każdy ma jakieś koszty czy zobowiązania do płacenia, ale ten pozew to raczej wizerunkowy strzał w kolano gwiazd ze Seatlle.

 

Co prawda nie znamy jeszcze stanowiska drugiej strony, czyli prawdziwych Pearl Jam, ale i tak, to, czego dowiedzieliśmy się od zespołu ich coverującego, czyli Pearl Jamm, może być dla wielu frustrujące.

Zgodnie z dokumentami prawnymi przesłanymi w imieniu Pearl Jam, zespół coverowy „niszczy markę Pearl Jam i powoduje zamieszanie wśród fanów”. „Poprosili nas o zmianę nazwy zespołu” – powiedział BBC gitarzysta Pearl Jamm, Tim Love. „Poprosili nas o przekazanie… adresów e-mail, nazw domen, a także o zniszczenie naszych towarów”.

W odpowiedzi na to, panowie z cover bandu powiedzieli m.in. “Złamaliście nam serca. Wiecie o naszym zespole od lat, ale czekaliście na globalną pandemię z tymi groźbami. To nie jest Pearl Jam, który znamy i kochamy”

Złamaliście nam serca. Wiecie o naszym zespole od lat, ale czekaliście na globalną pandemię z tymi groźbami. To nie jest Pearl Jam, który znamy i kochamy

Więcej o tym przeczytacie na stronie magazynu TopGuitar: https://topguitar.pl/newsy/kasa-misiu-kasa-pearl-jam-grozi-swojemu-wlasnemu-cover-bandowi/

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.