BasiściNowości

Jeff Berlin oficjalnym użytkownikiem strun Markstrings firmy Markbass

Jeff Berlin został oficjalnym użytkownikiem strun Markstrings włoskiej firmy Markbass. Słynny amerykański muzyk wybrał z jej oferty struny do basu z serii BALANCED.

Jeff Berlin to amerykański basista pochodzący z Nowego Jorku, który na scenie muzyczne jest obecny od ponad pięćdziesięciu lat. Choć kojarzymy go przede wszystkim z jazz fusion, to przez lata kariery brał też udział w nagraniu płyt utrzymanych w innych stylach. Jeff ma na koncie współpracę z wieloma tuzami jazzu i innych gatunków muzyki, a także autorskie projekty solowe. Wśród artystów, którym towarzyszył w studiu lub na scenie znajdują się m.in. Bill Bruford, Allan Holdsworth, Billy Cobham, John McLaughlin, Michael i Randy Breckerowie, Mike Stern, Issac Hayes, Yes, Toots Thielemans, Larry Coryell, David Liebman, Bill Frisell, Arturo Sandoval, Patrick Moraz czy Richie Kotzen. Jeff Berlin to także uznany edukator oraz autor podręczników i kursów nauki gry na basie.

Używane przez niego struny Markstrings z serii BALANCED są owocem współpracy z włoskim basistą Paolo „Pi” Costą. Tak jak pozostałe struny oferowane przez firmę Markbass, także te są wytwarzane w zakładzie we włoskiej Abruzji, a proces ten łączy w sobie wieloletnią tradycję i współczesne technologie i materiały. Tym co wyróżnia struny BALANCED jest podwójna owijka – wewnętrzny oplot jest wykonany ze stali nierdzewnej, a drugi (zewnętrzny) ze stali pokrytej niklem. Dzięki temu, struny te charakteryzują się z jednej strony jasnym i bogatym tonem harmonicznym, typowym dla strun stalowych, a z drugiej ciepłym i głębokim dźwiękiem typowym dla niklowanych. Oferują one rewelacyjny balans brzmienia miedzy poszczególnymi strunami, a do tego wyróżniają się zrównoważonym naciągiem. Precyzja wykonania pozwala z kolei na długie utrzymywanie stroju. Do wyboru mamy po dwa komplety dla basów 4- i 5-strunowych – Light i Medium.

fot. Markbass

PRODUCENT: www.markbass.it

Dystrybutorem produktów firmy Markbass jest Konsbud Audio.

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.