BasiściSprzętVideo

Nathan East i jego związki z basami Yamaha

Wśród basistów kojarzonych z instrumentami marki Yamaha mocną pozycję od lat zajmuje Nathan East. Nic w tym dziwnego, skoro na basach tej marki gra od ponad czterdziestu lat, a współpraca z japońską firmą doprowadziła też do powstania modeli sygnowanych jego nazwiskiem. O początkach wieloletniej współpracy i swoich niektórych instrumentach muzyk ten opowiada w krótkim filmie opublikowanym niedawno w Sieci przez firmę Yamaha.

W klipie tym wspomina on m.in. moment, gdy usłyszał w studiu instrument (jak się okazało później właśnie marki Yamaha), którego brzmienie spodobało się tak bardzo, że wkrótce potem wrócił z Japonii ze „zdobycznym” basem BB1000S… Wspomina też swój główny od lat instrument wykorzystywany przez niego w studiu, czyli bas Motion LB-1. Choć oferowano mu za niego spore pieniądze (kupić chcieli go od niego m.in. Maurice Gibb i Babyface), nie zamierza się z nim rozstać. W klipie możemy zobaczyć nie tylko ten wyjątkowy dla artysty instrument, ale także model BB3000 czy bas przypominający model BBNE2 dostępny w ofercie firmy Yamaha.

W filmie tym Nathan East opowiada też o swoistym „DNA Yamahy” obecnym w tym, co gra on wykorzystując instrumenty tej marki, a także wspomina różne sytuacje ze swej przebogatej kariery.

W materiale tym pojawia się m.in. Ken Dapron – szef działu Artist Relations w amerykańskim oddziale Yamaha Guitar Development, który wspomina początki kalifornijskiego custom shopu Yamahy, a także opowiada o współpracy z Nathanem Eastem.

Cały film możecie obejrzeć poniżej:

 

PRODUCENT: pl.yamaha.com

zdjęcie główne: klatka pochodzi z klipu „Yamaha Guitar Development | Artist History: Nathan East” dostępnego na kanale Yamaha Guitars w serwisie YouTube (https://youtu.be/mLRwMtsIk7w)

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.