Wydarzenia

Steve Harris zagra w Polsce ze swoim zespołem British Lion!

Steve Harris, czyli basista i założyciel brytyjskiej legendy Iron Maiden powraca do Polski ze swoim drugim zespołem – British Lion! W roli supportu zobaczymy francuską, power metalową grupę Darktribe.

 

Sprawa z British Lion jest prosta – to hard rock żywotny, energetyczny, nastawiony na przebojowość, czyli taki, jaki wielu z nas lubi. Steve Harris i koledzy idealnie uchwycili esencję gatunku, korzystając z jego największych atutów.

W najbardziej wysokooktanowych fragmentach ta muzyka mknie to tak, że nic, tylko wsiąść do kabrioletu i połykać kilometry na opuszczonej autostradzie… Z kolei bardziej subtelne zagrywki – jak chociażby numer “Legend” – bynajmniej nie pełnią roli zapychaczy, tylko wypełnionych emocjami małych dzieł sztuki, przy których trudno opanować wzruszenie. Nie odpuszczajmy sobie tej gamy emocji i zameldujmy się w Krakowie 12 czerwca.

Support act: Darktribe (Francja)
Francja kojarzy się raczej awangardowymi przyczółkami black metalu, a nie gatunkową klasyką, ale działające już od prawie dwóch dekad DarkTribe sprawnie odwraca ten stereotyp. Ekipa z Nicei nie stawia na kombinowanie czy zbędne sztuczki, tylko na to, za co wszyscy kochamy metal: dynamikę w stylu klasycznego heavy, energiczny wokal w wyższym rejestrze oraz powermetalową galopadę otaczaną bitwą solówek i melodiami, które nie wyjdą prędko z głowy. Lektury obowiązkowe? Przede wszystkim “Voici l’homme” z 2020 roku.

PONIEDZIAŁEK, 12 CZERWCA 2023 O 18:30 – 23:00

British Lion + Darktribe / 12 VI 2023 / Kraków

BILETY: https://knockoutmusicstore.pl/wydarzenia/steve-harris

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.