SprzętNowości

Epiphone Newport Bass w czterech kolorach

Firma Epiphone postanowiła sięgnąć do swoich archiwów i przywołać do życia instrument, który pierwotnie zadebiutował w 1961 roku. Właśnie na tym modelu sprzed ponad sześćdziesięciu lat bazuje 4-strunowa gitara basowa o nazwie Newport Bass.

Instrument będący oryginalnym projektem tej marki lata temu zniknął z jej oferty ale teraz powraca i to w czterech różnych wersjach kolorystycznych. Poza klasycznym Cherry sięgnąć można będzie po jedno z trzech customowych wykończeń – California Coral, Sunset Yellow lub Pacific Blue. Tegoroczna wersja Newport Bass to hołd dla pierwowzoru sprzed lat. Z tego też powodu zachowano jego najważniejsze cechy, ale jednocześnie dodano rozwiązania, których oczekują współcześni basiści.

Newport Bass z roku 2023 charakteryzuje się mahoniowym korpusem, a wklejana szyjka ma profil Medium C. Na podstrunnicy z wawrzynu umieszczono 20 progów, as menzura tego basu wynosi 30.5 cala. W instrumencie zamontowano dwa przetworniki, z których każdy wyróżnia się nieco innym charakterem uzyskiwanego brzmienia – Bass Sidewinder przy szyjce i TB PRO przy mostku. Przy pomocy potencjometru Blend możemy zmieniać proporcje między pickupami, a ponadto dostępne są tu ogólne pokrętła głośności i barwy. nimi możemy regulować pokrętłem Blend, a do dyspozycji mamy ponadto potencjometry odpowiedzialne za określenie poziomu głośności i barwy. W instrumencie zamontowano też mostek tune-o-matic z oddzielnym strunociągiem i odlewane klucze, a cały osprzęt jest niklowany.

Cherry (fot. Epiphone)
California Coral (fot. Epiphone)
Sunset Yellow (fot. Epiphone)
Pacific Blue (fot. Epiphone)

 

PRODUCENT: www.epiphone.com

Dystrybutorem produktów marki Epiphone jest Lauda Central Europe.

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.