Nowości

Lipcowy TopBass: Avishai Cohen, czyli duende po izraelsku

Na okładce lipcowego wydania dodatku TopBass tym razem pojawił się Avishai Cohen – basista, kompozytor i aranżer jazzowy. Pochodzi z Izraela, ale – jak sam mówi – w jednej czwartej ma polskie korzenie.

W wieku dziewięciu lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, jednak pięć lat później zmienił instrument na elektryczną gitarę basową, zainspirowany twórczością Jaco Pastoriusa, natomiast kontrabas wziął do ręki, dopiero gdy miał dwadzieścia lat. W młodym wieku przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie najpierw pracował na budowie, grał na ulicach, w parkach i metrze oraz studiował na Mannes College The New School for Music. W 1996 został zaproszony do współpracy przez Chicka Coreę, z którym występował do 2003 roku. Jego muzyka to połączenie wpływów środkowowschodnich, wschodnioeuropejskich i murzyńskich.

Wywiad z Avishaiem, tuż przed premierą jego najnowszego albumu „Duende”, przeprowadził Krystian Mozol, redaktor magazynu TopGuitar. Artykuł znajdziecie w lipcowym wydaniu dodatku TopBass – basowej strony magazynu TopGuitar.

Show More

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.