Basiści

Kinga Głyk zapowiada nową płytę singlem “Real Life”

Na początku 2024 roku ukaże się piąta płyta Kingi Głyk, nad którą pracowała z polskimi muzykami, ale też z czołówką amerykańskiego jazzu, R&B i funku. Pierwszą muzyczną zapowiedzią tego albumu jest utwór “Real Life” – wysmakowana kompozycja Kingi, którą basistka rozprawia się trochę z wizerunkiem cudownego dziecka, opartym na jego wirtuozowskich umiejętnościach.

 

Na płycie Kingi Głyk zagrają m.in. perkusista Robert Searight (Erykah Badu, Kirk Franklin, Snoop Dogg), multiinstrumentalista Casey Benjamin (m.in. Robert Glasper), czy Michael League, lider Snarky Puppy. Większość utworów zarejestrowanych na płytę to autorskie kompozycje basistki.

Na stronie culture.pl czytamy:

Ponadprzeciętna uwaga [skupiona] na kimś może ukształtować w głowie młodego człowieka wiele niezdrowych obrazów samego siebie. Do tego dochodzi ogromna presja, która spada nagle i ciężko się spod niej wykaraskać. A to jest kluczowe, by dać sobie wolność do popełniania błędów, pozwolić sobie na niewiedzę.

 

Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.