Basiści

Kinga Głyk poprowadzi klasę basową na Lubawskich Warsztatach Muzycznych Soundela 2022

Mając zaledwie 24 lata zadziwia nie tylko swoim talentem muzycznym ale jej sukcesy artystyczne oraz nagrody, które zdobywa doceniane są w najbardziej prestiżowych rankingach sceny muzycznej na całym świecie!

 

Ogromna liczba fanów Kingi świadczy o tym, jak bardzo jej osoba i twórczość znacząco i pozytywnie wpływają na różne pokolenia słuchaczy obecnego czasu. Kinga Głyk ie bez przyczyny uważana jest za najlepszą polską basistkę i wschodzącą gwiazdę muzyki jazzowo-bluesowej-funkowej.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat grając w rodzinnym GŁYK P.I.K. TRIO. W marcu 2015 roku wydała debiutancki album „Rejestracja”, który otrzymał bardzo dobre recenzje od m.in. Radiowej Trójki, Magazynu „Jazz Forum” i „Twój Blues”.

W 2016 roku Kinga nagrała swój drugi autorski album live “Happy Birthday”. W 2016 roku video coveru “Tears in Heaven” zaliczyło ponad 20 milionów odtworzeń. W 2017 roku ukazała się jej trzecia płyta “Dream”, z doborowym składem muzyków – Tim Garland na saksofonie, Nitai Hershkovits piano i Gregory Hutchinson na perkusji. W 2018 i 2019 roku Kinga Głyk otrzymała kilka prestiżowych nagród i wyróżnień, a podczas Leverkusen Jazz Festival 2019 artystka zagrała na scenie z samym Marcusem Millerem. W ty samym roku został wydany jej czwarty autorski album “Feelings”.

Kinga od kilku lat nagrywa dla jednej z najbardziej prestiżowych światowych wytwórni Warner Music Germany i koncertuje m.in. w takich krajach jak Indonezja, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Francja, Włochy, Norwegia, Hiszpania, Ukraina, Serbia, Holandia, Słowacja, Czechy, Portugalia, Rumunia, Węgry.

I teraz najważniejsze: są jeszcze miejsca w jej klasie, także można się zgłaszać, bo taka okazja nie zdarza się często. Zgłoszeń dokonujemy poprzez stronę https://soundela.pl

Kinga Głyk, fot. mat. prasowe
Show More

Maciej Warda | TopBass.pl

– polski muzyk, basista, gitarzysta, redaktor. W zespole Farba od 2002 roku. Wcześniej od roku 1996 basista zespołu DzieńDobry Jacka Siciarka. Ukończył studia na wydziale biologii, geografii i oceanologii Uniwersytetu Gdańskiego z tytułem magistra geografii. W piśmie TopGuitar odpowiada za dział testów, wywiady oraz tematy związane z gitarą basową. Od 2010 roku redaktor prowadzący specjalnego dodatku TopBass oraz portalu TopBass.pl. Jest mężem pisarki Małgorzaty Wardy.

Powiązane artykuły

Back to top button

Wykryliśmy, że blokujesz reklamy

Prosimy - wyłącz blokowanie. Dzięki wyświetlanym reklamom możesz czytać artykuły na stronie bez żadnych opłat.